Maži vaikai dažnai visą energiją išeikvoja žaidimams ir tik papietavę, jie vėl dairosi ko nors užkąsti.Blogiausias įmanomas variantas – saldainiai ir sausainiai. Žinokite, jog saldumynai, kad ir kokie jie bebūtų, skatina ėduonies atsiradimą, nuo jų vaikai ima tukti, taip pat jie nenaudingi skrandžiui. Pasistenkite saldumynus laikyti ne itin prieinamoje ir matomoje vietoje.
Sveiki užkandžiai
Pasistenkite vaiką sudominti sveiku maistu. Padėkite vaikui prieinamoje vietoje vaisių ir daržovių: laikykite juos vazoje ant stalo arba apatinėje šaldytuvo lentynėlėje. Pasiūlykite jogurto arba pieno ir stebėkite, kad vaikas užkandžiautų ne vėliau kaip dvi valandos iki pagrindinio maisto. Tai leis ir alkį numalšinti, ir nesumažins apetito prieš pietus arba vakarienę.
Be didelių kontrastų
Iš pradžių stenkitės vaikui pasiūlyti pasirinkimą tarp panašių produktų, o ne tarp šokolado ir, pavyzdžiui, morkytės. Geriau tegu vaikas renkasi tarp obuolio ir morkos, pieno arba jogurto. Užkandžio porcijas reikia riboti.
Ikimokyklinukui užkandį reikėtų apskaičiuoti taip: kiekvieniems amžiaus metams – 1 valgomasis šaukštas užkandžio. Pavyzdžiui, trijų metų vaikui duokite tris šaukštus jogurto. Moksleiviai gali valgyti šiek tiek daugiau, bet ne tiek, kad vėliau atsisakytų pietų. Stenkitės nesiūlyti valgyti nuolat to paties užkandžio. Meniu būtina paįvairinti, kitaip vaikui viskas greitai pabos ir jis ims reikalauti šokolado ar ledų.
Juk ir paprastą maistą galima padaryti patraukliu. Iš daržovių ir vaisių galima išpjaustyti įvairių figūrėlių ir tokiu būdu Jums pavyks sudominti vaiką. Jei vaikas atsisako valgyti jam nežinomą produktą, pasiūlykite jį suderinti su jam žinomu ir mėgstamu maistu.
Nepamirškite, kad turėtumėte tapti pavyzdžiu vaikui. Užkandžiaukite naudingais produktais ir patys. Gali būti, kad vaikutis, Jus stebėdamas ir pats panorės suvalgyti ką nors naudingo.
Straipsnio autorė Gerda Zemenskaitė