• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje žmonės per daug gydomi. Taip mano Seimas, palaiminęs įstatymą, leisiantį vienam ministrui nuspręsti, už kokias sveikatos paslaugas valstybė gali mokėti, už kokias - ne. Su sveikatos apsaugos naikinimu nesutinkantieji tvirtina, kad taip bus įteisintas vieno asmens diktatas, o žmonės arba nebus gydomi, arba turės dar daugiau mokėti.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs sveikatos apsaugos ministras seimūnas Algis Čaplikas bei Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas toliau tęsia mintį, kad Lietuvoje per daug medicinos. Tad Seimui pateikė svarstyti projektą, kad iš privalomojo sveikatos draudimo fondo, į kurį mokame visi, būtų finansuojamos tik tos paslaugos, kurias patvirtins sveikatos apsaugos ministras. Pasak įstatymo oponentų, kol kas tokių galių ministras neturi, nes ką finansuoti, o ko ne, turi būti derinama su ligonių kasomis, sveikatos taryba.

REKLAMA

Tačiau Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Jonas Juozapaitis patvirtino, kad dabar “tvarkysis" vienas žmogus, be kita ko, taip galėsiantis ir susidoroti su jam neįtikusiais medikais.

“Bus toks principas - jei gydytojas neįtinka, jei tu man nepaslaugus, vadinasi, galiu uždaryti. Kai nutrauks kai kurių paslaugų finansavimą, žmonės turės važiuoti į didesnius miestus. Aišku, gali būti, kad žmogui reikės ir pačiam už paslaugas susimokėti, jei ligoninės dar turės licencijas, bet negaus finansavimo", - tvirtino J.Juozapaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė taip pat stebėjosi, kaip lengvai “prastūminėjamos" pataisos, kurios nebuvo derintos nei su medikų, nei su pacientų bendruomene. “Tokia pataisa ministrui suteikia visišką laisvę: jis nebegins pacientų interesų ir nekovos dėl didesnio biudžeto Vyriausybėje, o pasitenkins tuo kąsniu, kurį jam numes, o jis bus dar mažesnis. Tada nuspręs - čia tokių paslaugų nebus, čia tokių nebus, tai palies konkrečias ligonines. Galės sakyti steigėjams, t. y. savivaldybėms - jei norite paslaugų, finansuokite patys. Gali būti ir taip, kad valstybė nebefinansuos apskritai kokios nors paslaugos visose įstaigose", - suktas kolegų užmačias išaiškino D.Mikutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saugo gyvybes

Tačiau įstatymą pasiūlęs A.Čaplikas tvirtina, kad Lietuvoje žmonės yra gydomi per smarkiai, todėl tą klausimą ir reikia skubiai spręsti.

“Jei paslaugos neatitinka kriterijų, jos ir turi būti nutrauktos. Kitas dalykas - savivaldybės nori steigti naujas gydymo paslaugas nesant gydytojų. Ne ne, gink Dieve, nebus taip, kad atsiras daugiau mokamų paslaugų. Yra apibrėžta įstatyme, už ką mokama. Kitas dalykas - gydymo įstaigos piktnaudžiauja, kai žmogus ateina į ligoninę operuotis ir jam pasakoma - eik į vaistinę, nusipirk “chirurginį paketą", t. y. chirurgines pirštines, kita, nors už tai jau sumokėta ligonių kasų. O čia mes kalbame apie tai, kad per pastaruosius penkerius metus buvo skyrių steigimo bumas, buvo kaip garbės reikalas juos steigti. Tad jei kriterijuose bus numatyta, kad chirurginės paslaugos neatitinka kriterijų, jos ten ir nebus finansuojamos. Žmonės nori kokybiškos medicinos, žmogus nori likti gyvas, o ne papjautas", - apie savo pasiūlytų pataisų gėrį papasakojo A. Čaplikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų