Dokumentas numato priemokų mokėjimą už papildomą darbą ir kenksmingas darbo sąlygas, taip pat galimybę tam tikrą laiką dirbti nuotoliniu būdu, pranešė SAM.
Taip pat nustatoma maksimali viršvalandžių trukmė per metus darbuotojo sutikimu – 260 valandų. Darbuotojai, suderinę su tiesioginiu vadovu, nuo šiol turės teisę gauti iki penkių darbo dienų per ketvirtį asmeniniais reikalais išvykti į sveikatos priežiūros įstaigas ir valstybės ar savivaldybės institucijas ar įstaigas.
Naują dokumentą pasirašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos sveikatos apsaugos profesinių sąjungų federacijos pirmininkė Evelina Karalkevičienė ir Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė.
Kaip pranešė ministerija, naujas dokumentas pakeis nuo 2019 metų sausio 1 dienos galiojusią sutartį.
Kolektyvinė sutartis galios 12 Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos biudžetinių įstaigų darbuotojams, tapusiems kolektyvinę sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų organizacijų ir jas sudarančių profesinių sąjungų nariais iki jos pasirašymo dienos.
Ministerija skelbia šių įstaigų sąrašą, tarp jų – Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Kauno, Vilniaus bei kelių kitų miestų ir rajonų visuomenės sveikatos biurai, Respublikinis priklausomybės ligų centras.
Sutartį pasirašiusios profesinių sąjungų organizacijos įsipareigojo nepiktnaudžiauti savo teisėmis, siekti bendros darbdavio ir visų darbuotojų gerovės, remti struktūrinius pokyčius, prisidėti prie veiklos modernizavimo, teikiamų paslaugų kokybės gerinimo.
Ministerija teigia, kad pasirašyta sutartis užtikrins šiose įstaigose dirbančių darbuotojų darbo užmokesčio, darbų saugos ir kitų darbo sąlygų aukštesnį lygį, nei numatyta Darbo kodekse ir kituose teisės aktuose.