Šveicarija dažniausiai asocijuojasi su šokoladu, laikrodžiais, anoniminėmis banko sąskaitomis ir Alpių kalnais. Tačiau nors ji ir nėra pačios moderniausios muzikos ar avangardo menininkų namai, per paskutinį dešimtmetį nemažai pasiekė architektūroje.
Šiandien dalis geriausių pasaulio architektūros kūrinių stovi Šveicarijoje, o dalis geriausių architektų šią šalį laiko savo namais. Šveicarijoje gimė vienas įtakingiausių šių laikų architektų Le Corbusier, Herzog bei Meuron, be to, čia gyvena ispanų architektas Santiago Calatrava ir Norman Foster.
Šveicarijos miestuose vis dar gausu senų, neskoningai puošnių pastatų, kurie atspindi istoriją, bet vis daugiau lankytojų pritraukia modernioji architektūra.
Norint pamatyti geriausius naujojo šveicariško stiliaus pavyzdžius reikia apsilankyti Ciuriche, pasak „Wallpaper“ žurnalo, moderniausiame ir patraukliausiame Europos mieste.
Anksčiau žinomas tik kaip finansinis centras Ciurichas patyrė tikrą kūrybingumo sprogimą ir šiuo metu yra didmiestis be nusikalstamumo ir taršos. Mieste yra visko - ir senovės dvelksmo, ir modernių architektūros elementų. Elegantiški tradiciniai viešbučiai ir restoranai susimaišo su šiuolaikiniais pastatais bei aktyviu naktiniu gyvenimu. Ciurichas tituluojamas Šveicarijos gėjų sostine.
Su puikia architektūra galima susipažinti vos atvykus į miestą - oro uoste bei traukinių stotyje. Verta pamatyti architekto Le Corbusier naujausią darbą - Heidi Weber namą. Iš pradžių pastatytas kaip privatus pastatas, vėliau jis virto į dailės galeriją bei Le Corbusier centrą. Puikūs architektūros perlai yra Widderio, Dolder Grand ir Soerll Hotel Zurichberg viešbučiai.
Dar viename Šveicarijos mieste - Bazelyje - galima pamatyti garsių architektų Herzog bei Meuron darbus. Šie architektai buvo atsakingi už Pekino olimpinio stadiono ir Londono Tate Modern nacionalinio muziejaus statybas. Bazelyje jie suprojektavo Šv. Jakobo stadioną bei Fondation Herzog fotografijos muziejų.
Kiti svarbesni Bazelio statiniai - netoli miesto esantys Vitros dizaino muziejus ir Zaha Hadid projektuota Vitros stotis, Fondation Beyeler modernaus meno ekspozicija.
Le Corbusier centro dalis
Le Corbusier centro dalis
Ciurichas
Luganas
News Bridgepix nuotraukos