„SR ilgą laiką nebeteikė pirmenybės savo dalyvavimui „Twitter“ ir dabar nusprendė apskritai nustoti būti aktyvi šioje platformoje“, – sakoma tinklaraščio įraše, paskelbtame jo interneto svetainėje.
SR pažymėjo, kad socialinis tinklas paprasčiausiai pasikeitė ir tapo nebereikalingas transliuotojui, ir pridūrė, kad kai kurios jo paskyros taip pat bus pašalintos iš platformos, paliekant tik pagrindinę radijo ir pagrindinės naujienų programos „Ekot“ paskyrą.
Tokį sprendimą priėmė ir JAV radijas NPR bei Kanados transliuotojas CBC po to, kai, Elonui Muskui (Ilonui Maskui) perėmus platformą, su ja kilo nesutarimų.
Transliuotojai nesutiko, kad ant jų „Twitter“ paskyrų būtų užklijuotos etiketės, apibūdinančios juos kaip „finansuojamus vyriausybės“, tai yra lygiai taip pat, kaip autoritarinėse šalyse, pavyzdžiui, Rusijoje ar Kinijoje.
Tuo tarpu SR teigė neprieštaraujanti prie „Ekot“ paskyros pridėtam pavadinimui „viešosiomis lėšomis finansuojama žiniasklaida“, nes mano, kad tai yra tikslus žiniasklaidos finansavimo apibūdinimas.
Švedijos visuomeninis radijas ir televizija anksčiau buvo finansuojami iš licencijos mokesčio už televizoriaus turėjimą, panašiai kaip BBC Jungtinėje Karalystėje, tačiau 2019 metais jį pakeitė specialus mokestis, kurį renka šalies mokesčių institucija.
Nuo tada, kai E. Muskas nusipirko „Twitter“, bendrovė sušvelnino tinklo turinio moderavimą ir leido grįžti daugeliui vartotojų, kurių paskyros buvo užblokuotos dėl neapykantą kurstančių ar dezinformaciją skleidžiančių įrašų.
E. Muskas taip pat sumažino „Twitter“ darbuotojų skaičių nuo 7 500 iki mažiau nei 2 000.