Sostinės garažuose, kuriuose keičiamos padangos, automobilių nedaug. Čia plušantys automechanikai pasakoja, kad pernai tokiu pat metu susidomėjimas padangų keitimu buvo didesnis.
„Dar ne. Labai įdomu, kad žmonių nėra. Jau nuo balandžio pirmos taip dažniau būna, žmonių pilna būna, po 2-3 mašinas stovi, bet šiandien jau 3-s valandas dirbam. Pora klientų tik buvo", – sako automechanikas Genrikas.
Vieni šalia garažų kalbinti vairuotojai permainingo lietuviško oro nebijo, sako, kad padangas jau galima keisti.
Suskubti turėtų tik tie, kurie važinėja dygliuotomis padangomis. Tokie vairuotojai privalo per 10 dienų pasikeisti padangas į vasarines. Visiems kitiems autoservisų atstovai pataria neskubėti ir gerai įvertinti vairavimo sąlygas.
„Jeigu žmogus gyvena užmiestyje ir tenka anksti ryte važiuoti į darbą, tai dar neskubėčiau keisti padangų. Dėl to, kad mes turim naktį, kad ir šią buvo šiek tiek minuso minimaliai, tai vasarinė padanga nesukimba su kelio danga taip kaip turėtų, tačiau, kai vidutinė paros temperatūra pasiekia 7-is laipsnius tada galima galvoti apie padangų keitimą", – sako autoserviso vadovas Andžej Ostovski.
Padangų keitimo kaina priklauso nuo automobilio. Kainos sostinės garažuose prasideda nuo 20-ies eurų, autoservisuose nuo 34-ių.
Didėja baudos
Tiesa, vairuotojams turėtų rūpėti ne tik padangos. Balandis šiemet pateikia naujovių. Viena jų – didėjančios baudos. Nuo šiol, jei vairuotojui nustatomas lengvas, didesnis nei 0,4 (keturių dešimtųjų), bet mažesnis nei 1,5 (pusantros) promilės girtumas, bus skiriama bauda nuo 800 iki 1100 eurų bauda. Anksčiau ši bauda buvo beveik 3 kartus mažesnė.
Chuliganiškai vairuojantys žmonės taip pat bus baudžiami griežčiau. Jiems teks mokėti baudą nuo 450 iki 600 eurų, teisę vairuoti atimant nuo vienerių iki dvejų metų. Tačiau įdomiausia, kad dabar chuliganiškam vairavimui gali būti priskiriamas ne tik slydimas šonu, bet ir išvažiavimas į priešpriešinę eismo juostą ar ištisinės juostos kirtimas.
„Mes pritariame. Manome, kad tas pasikeitimas tikrai paskatins greičiau atsirasti tiems pokyčiams, tiems patiems neblaiviems vairuotojams, tam pačiam chuliganiškam vairavimui, kad vis mažiau asmenų bandytų tokį netinkamą elgesį", – sako Kelių policijos vadovas Vytautas Grašys.
Dauguma kalbintų sostinės vairuotojų palaiko griežtesnes bausmes.
Kitoks blaivumo tikrinimas
Nuo balandžio kitaip bus matuojamas vairuotojų blaivumas. Jei pirmojo patikrinimo metu įpūsite 1,5 (pusantros) promilės, praėjus ne mažiau kaip 15-ai ir ne daugiau kaip 30 minučių nuo pirmojo patikrinimo pūsti turėsite dar kartą. Jei alkotesterio rodmenys jūsų neįtikins, galėsite patys vykti į gydymo įstaigą ir ten atlikti kraujo tyrimą. Iki šiol girtus asmenis vežiodavo pareigūnai.
„Pareigūnai tą laikotarpį, kurį anksčiau veždavo tą neblaivų asmenį į medicinos įstaigą, tą laiką galės skirti tiesioginėms savo funkcijoms, viešosios tvarkos užtikrinimui ir saugumo kontrolei", – sako V. Grašys.
Didesnis greitis
Nuo pirmadienio taip pat galima važiuoti greičiau. Leistinas greitis automagistralėse didėja iki 130-imt, o greitkeliuose iki 120 kilometrų per valandą. Greičiau važiuoti galės ir pradedantys vairuotojai, jie automagistralėse galės važiuoti ne didesniu nei 100-o, o greitkeliuose ne didesniu nei 90-ies kilometrų per valandą greičiu.