• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kasdien kalbamės telefonu ir net nesusimąstome apie galimybės per nuotolį pasiekti savo pašnekovą. Istorijoje buvo daugybė atvejų kai skambučiai telefonu keitė istoriją, gelbėjo gyvybes ar, tiesiog leidžia mums pasijuokti.

Kasdien kalbamės telefonu ir net nesusimąstome apie galimybės per nuotolį pasiekti savo pašnekovą. Istorijoje buvo daugybė atvejų kai skambučiai telefonu keitė istoriją, gelbėjo gyvybes ar, tiesiog leidžia mums pasijuokti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Alexanderis Grahamas Bellas pirmą sykį skambina telefonu (1876)

Be A. G. Bello, telefonų nebūtų išvis; taigi sąžininga, kad jis ir atliko pirmąjį skambutį.

Garso technologijų specialistas 1876-ais išbandė vieną iš savo revoliucinių telegrafo įrengimų. Išgirdęs keistą skambesį, jis nutarė išbandyti skambinti per imtuvą, „Pone Watsonai, ateikite. Aš noriu jus pamatyti“, pasakė jis savo asistentui kitame kambaryje. Išradėjo džiaugsmui, Watsonas atėjo ir komunikacijų pasaulis pasikeitė amžiams.

REKLAMA

Franko Willso svarbus skambutis (1972)

Jeigu yra koks nors pavyzdys, kai kažkas paleidžia džiną iš butelio, tai bus Frankas Willsas, Watergate pastatų komplekso Vašingtone sargas, pastebėjęs, įtartinai neuždarytas duris. Išsigandęs sargas nekaltai paskambino policijai, kuri aptiko penkis įsilaužėlius, bandančius įtaisyti įrašymo įrenginius ir atskleisti dokumentus, susijusius su artėjančiais JAV rinkimais. Taip, F. Willso skambutis įžiebė Watergate skandalą, vėliau lėmusį JAV prezidento atsistatydinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Drew Barrymore atsiliepia į nesmagų skambutį „Klyksme“ (1996)

„Klyksmas“ tapo siaubo filmų ikona. Pirmosiomis minutėmis Drew Barrymore pakelia ragelį, atrodytų nekaltam, neteisingai surinkto numerio, pokalbiui. Nieko blogą nežadėjusiam pokalbiui pasisukus apie siaubo filmus, Drew paklausia, kodėl pašnekovas nori sužinoti jos vardą. „Aš noriu žinoti į ką žiūriu,“ - atsakė šiurpus balsas, leisdamas Drew suprasti, kad ji pati yra įkalinta savo pačios siaubo filme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Radijo didžėjus Howardas Sternas išgelbėja vyrą nuo savižudybės (1994)

Howardo Sterno šou buvo žinomas dėl savo smagių apgaulės skambučių, tačiau visi juokai baigėsi, kai eilinį radijo rytą Sternas savo klausytojams papasakojo, kad ką tik kalbėjosi su vyruku, kuris ruošėsi nušokti nuo George'o Washingtono tilto Niujorke. Likdamas profesionalu H. Sternas ir jo kolegas Robinas Quiversas praleido penkias minutes kalbėdami su pašnekovu, kol policija atvyko į įvykio vietą. Net ir būdamas šokiruotas įvykio, H. Sternas vėliau juokavo, „Galiu pasakyti, kad tas vyrukas buvo toks įkyrus, kad vienu metu norėjau pasiūlyti jam nušokti.“

REKLAMA

Prezidentas Nixonas skambina Neilui Armstrongui į mėnulį (1969)

Jūs žinote kaip būna: tampi pirmuoju žmogumi, nužengusiu Mėnulio paviršiumi ir tada prezidentas tau skambina norėdamas pasikalbėti. Be abejonės, Neilas Armstrongas ir Buzzas Aldrinas buvo apstulbę, kai prezidentas R. Nixonas paskambino jiems iš Baltųjų Rūmų, norėdamas perduoti nuoširdžiausius linkėjimus. „Nes dėl to, ką jūs padarėte, dangus tapo žmonijos dalimi.“ Vėliau šis skambutis buvo pavadintas „svarbiausiu skambučiu per visą istoriją“.

REKLAMA

Pirmasis užfiksuotas pokštas telefonu (1884)

Pirmasis užfiksuotas pokštas buvo dar XIX a. pabaigoje. Vieno universtiteto profesorius, Paulas Collinsas, aptiko lapelį popieriaus iš tolimų 1884 metų (praėjus tik aštuoneriems metams nuo pirmojo skambučio), kuriame užfiksuotas kažkoks „niekšelis“ skambinėjantis duobkasiams ir prašydamas pristatyti karstus ir žvakes mirusiems žmonėms, kurie iš tiesų buvo ganėtinai gyvi. Lapelyje buvo įrašyta, kad „tariamieji negyvėliai dabar visai realiai ieško telefoninio pokštininko.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

B. Obama skambutis Irano lyderiui H. Rouhani (2013)

Tai, aišku, ne skambutis į Mėnulį, bet nuo 1979-ųjų tai buvo pirmasis JAV prezidento skambutis Irano vadovui. Po šio istorinio pokalbio Izraelis pareiškė pasipiktinimą, Irano kariuomenės vadas vadino tai klaida ir teigė, kad Irano prezidentui reikėjo nekelti ragelio. Žinant, kokia įtempta situacija pastaraisiais metais buvo Artimuosiuose Rytuose, šis skambutis gali tapti vienu svarbiausių žmonijos istorijoje.

A. Butkevičiaus skambutis D. Medvedevui (2013?)

dar neįvyko, bet gal?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų