Specialistai pataria, kad aplinkoje neturėtų būti besimėtančių nereikalingų daiktų, vaikai turėtų mokėti padedami tėvų susirinkti žaislus ir tokiu atveju sumažėtų griuvimo rizika.
Traumos įvyksta ir kritimo atveju ar susidūrus su kietu daiktu. Spintelės turėtų būti pritvirtintos, kad jomis lipantys mažyliai ant savęs neužsiverstų.
Kaip suteikti pagalbą?
Nutikus nelaimei teikiant pirmąją pagalbą dėvėkite apsaugines pirštines, kurias galite rasti pirmosios pagalbos vaistinėlėse, dėl savo pačių ir vaikų saugumo, kad iš aplinkos į žaizdą nepatektų infekcijos.
Pasižiūrėkite į tą vietą, kurioje įtariate, kad įvyko trauma. Jei pastebėjote, kad pasikeitė spalva, pabalo, pamėlo, pradėjo trūkčioti galūnė, matoma aiški deformacija, galūnė sukasi į tą poziciją, į kurią neturėtų suktis, galima spręsti, kad įvyko trauma.
Svarbiausia tos vietos nebejudinti, nes galima įtarti, kad tai gali būti lūžis. Galite tik prilaikyti. Jei vaikas vyresnis, nuraminkite, paaiškinkite vaikui, kas vyksta, kaip jam reikėtų elgtis, kad tos vietos kiek įmanoma daugiau nebejudintų.
Būtinai kvieskite pagalbą numeriu 112 ir jeigu tai yra koja arba ranka, ir susižeidė vaikas arba kūdikis, reikėtų laukti pagalbos, o ne vykti patiems. Jei vaikas vyresnis ir tik tuo atveju, jei trauma rankos srityje, galite vykti patys.
Ką daryti, jei pamatėte išorinį kraujavimą?
Jei pamatėte kraujuojančią žaizdą ar atvirą lūžį, būtina stabdyti kraujavimą. Kol laukiate pagalbos, galite nuplauti žaizdą ir iš pirmosios pagalbos vaistinėlės naudoti atitinkamas priemones, galbūt sterilų tvarstį, bintą ar pleistrą, priklausomai nuo situacijos.
Būtinai naudokite tik sterilias priemones. Jei pirmosios pagalbos vaistinėlės šalia neturite, kraujavimą vis tiek būtina stabdyti, tokiu atveju naudokite švarų kitą audinį, pavyzdžiui, rankšluostį be pūkelių, patalynę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!