Remigijaus Misiūno apysakos paaugliams ,,Sutrumpintas meilės terapijos kursas" ketvirtame viršelyje rašoma: „trylika metų – labai keistas amžius. Kažkas neįprasto darosi krūtinėje pamačius merginą. Nesuprasi – gripas ar kokia kita liga. Staiga supranti – kad geriausia išeitis – bėgti kur akys mato arba ieškoti sutrumpinto meilės terapijos kurso. Ir nesvarbu, kokie metai už lango – 1977-ieji ar 2009-ieji. Trylika metų – visada labai keistas amžius.“
Tai antroji apysaka vaikams R. Misiūno kūryboje. Pirmoji – „Keturi muškietininkai iš antrosios laiptinės“ išleista 2006 metais.
„Sutrumpintas meilės terapijos kursas" sulaukė išskirtinio literatūros kritiko dr. Kęstučio Urbos, dėmesio žurnale ,,Rubinaitis" publikuotoje 2009 m. išleistų knygų apžvalgoje. Pratęsdamas R. Misiūnui būdingą, kiek ironišką pasakojimo manierą, K. Urba reziumuoja jog „ ir tarybiniais laikais, sulaukus maždaug trylikos, berniukams prasidėdavo pirmosios erekcijos ir poliucijos, imdavo rūpėti mergaitės, šokiai, bučiniai ir pan.“ ir pastebi jog „erotiniai puslapiai padidins knygos populiarumą, bet tai, mano akimis, joks skaitytojo papirkinėjimas, o natūrali, integrali išpažintinio pasakojimo dalis. Atvirumas ir intymumas nevirsta vulgarumu.“
R. Misiūno pasakojimas apie tryliktą vasarą pionierių stovykloje knygos herojaus valia nejučia nuvingiuoja dešimtmetį pirmyn, ar atgal. K. Urbos nuomone „vienas knygos privalumų – kad pasakotojas, išskyrus porą smulkmenų, nepersistengia šaipydamasis iš sovietmečio absurdų. Labai švelni ir įtaigi ironija lemia pavydėtiną stilistinį knygos vientisumą. Su tokia pat ironija kalbama ne tik apie brendimo pojūčius, bet ir apie autentiškai pristatytus socialinius reiškinius. Vasaros darbų – ypač šienapjūtės pas tetą kaime – aprašymas rodo, kad autorius išsaugojo gaivius paauglystės atsiminimus ir, kaip sakoma, teikia vilčių literatūros ateičiai... Ironiškas Misiūno balsas skatina prisiminti gražiausius Račicko, Jurgio Kunčino prozos puslapius, o dar ryškiau už jų šmėžuoja jaunasis Saulius Šaltenis. Būtina atkreipti dėmesį ir į autoriaus išprusimą: minimi, tiksliai pristatomi konkretūs to meto literatūros kūriniai, kino filmai, populiariosios muzikos žvaigždės, tikrai dariusios poveikį ir mūsų, vyresniųjų, kartos sąmonei.“
Leidyklos ,,Bonus animus" išleistą apysaką paaugliams ,,Sutrumpintas meilės terapijos kursas" K. Urba vadina pirmuoju kūriniu lietuvių literatūroje atstovaujančiu naują tendenciją – knygas, pristatančias socialistinę ir sovietinę tikrovę.