Rečiau nei kartą metuose virtuali įrašų kompanija „Sutemos.net“ išleidžia rinkinį „Intelligent Toys“. Kas kartą tai tampa vis didesniu įvykiu elektroninės muzikos scenoje, nes kompiliacijoje savo kūrinius dovanoja daugybė žinomų atlikėjų iš viso pasaulio. Neseniai pasirodžiusi šeštoji kompiliacijos dalis, pavadinta „We Make Music“ (liet. Mes kuriame muziką), visais įmanomais būdais lenkia prieš tai buvusias. Net 51 kūrinys, keturios su puse valandos muzikos bei 29 meno darbų virtuali galerija. Ir visai tai, kaip visada, galima atsisiųsti nemokamai.
Atsisiųskite ir išgirskite „Intelligent Toys: We Make Music".
Neregėto populiarumo visame pasaulyje susilaukusios pirmos serijos dalys per šešerius metus buvo parsisiųstos per 300 000 kartų. Viso pasaulio spaudoje ir internete galima surasti ne vieną dešimtį gražiausių recenzijų skirtingomis kalbomis. „Sulig kiekvienu rinkiniu vis labiau stebiname ne tik pasaulį, bet ir save pačius. Šį kartą sulaukėme tiek daug kūrinių, kad užtrukome daugiau nei mėnesį kol iš jų lavinos atrinkome tuos, kurie verti vietos rinkinyje. Labiausiai stebino tai, kad net didžiausios žvaigždės neprašytos siūlė savo kūrinius, o tai jau nemenkas mūsų darbo pripažinimas,“- pasakoja „Sutemų“ atstovai, prie šio rinkinio išleidimo dirbę beveik du metus.
Į „Intelligent Toys: We Make Music“ patekęs 51 kūrinys buvo atrinktas iš daugiau nei 120 kompozicijų. Ir nors jau penktoje dalyje buvo apstu vienas už kitą garsesnių elektroninės muzikos kūrėjų, kurie visai nedirba su nemokamai muziką platinančiomis įrašų kompanijomis ir senokai už kūrinius prašo didelių pinigų, šiame leidinyje jų rasite dar daugiau. Rinkinyje galima išskirti garsios „Warp Records“ įrašų kompanijos atstovą Jimmy Edgar, kuris prieš metus Vilniaus publiką džiugino savo pasirodymu.
Ne mažiau garsus yra ir Michael Fakesch – dabar jau iširusios grupės „Funkstorung“, kuri garsėjo savo remiksais Bjork ar Wu-Tang Clan, narys. Su AGF, Vladislav Delay, Sleepy Town Manufacture, Jan Jelinek, Maps And Diagrams daugumos elektroninės muzikos mylėtojų supažindinti nebereikia – šie atlikėjai jau daugiau nei dešimt metų garsėja savo originalumu.
„Sutemos.net“ leidinyje taip pat rasite ir šiandien Lietuvoje puikiai žinomus Few Nolder (šį kartą jis slepiasi jo New Found Land vardu), IJO (pastarasis pateikė Leon Somov ir Jazzu kūrinio remiksą) bei naujesnius vardus: Soulsonic, Broken Chord ir Zulusas. Iš viso naujausiame „Sutemų“ leidinyje bus galima išgirsti net 4,5 valandas nemokamos muzikos, kurią sukūrė atlikėjai beveik iš visų pasaulio žemynų - nuo Reikjaviko iki Sidnėjaus, nuo Niujorko iki Tokijaus.
„Sutemų“ leidiniai visuomet pasižymi ne tik puikia nemokama muzika, bet ir skoningu, akį džiuginančiu apipavidalinimu. Šį leidinį papuošė didesnė nei įprastai virtuali galerija, kurioje rasite net 29 šedevrus, kuriuos specialiai „Intelligent Toys“ rinkiniui sukūrė keliolika menininkų iš Lietuvos ir Rusijos.