Jei Izraelis nebus pašalintas iš konkurso, jie nori, kad visuomeninis transliuotojas „Yle“ atsiimtų Suomijos paraišką dalyvauti konkurse, pranešė BBC.
Yle teigia, kad stebi konkurso organizatorės Europos transliuotojų sąjungos (EBU) poziciją.
Praėjusį mėnesį Islandijos muzikantai panašius reikalavimus pateikė transliuotojui Rúv.
Vienas iš peticijos autorių Lukas Korpelainenas laikraščiui „Hufvudstadsbladet“ sakė, kad Izraeliui nepriimtina dalyvauti „Eurovizijos“ dainų konkurse ir taip gerinti savo įvaizdį.
Tarp pasirašiusiųjų yra suomių atlikėjai Olavi Uusivirta, Paleface ir Axel Ehnström, kurie atstovavo šaliai 2011 m. konkurse.
Kaltina dvigubais standartais
Jie kaltina „Yle“ dvigubų standartų taikymu, sakydami, kad transliuotojas vienas pirmųjų reikalavo uždrausti Rusijai dalyvauti 2022 m. konkurse, ir tokio pat aktyvaus vertybių gynimo iš „Yle“ tikisi ir dabar.
Kitą dieną po to, kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą 2022 m., „Yle“ atstovas Ville Vilenas pareiškė, kad Maskvos išpuolis „prieštarauja visoms vertybėms, kurioms atstovauja „Yle“ ir kiti Europos transliuotojai“.
Netrukus po to EBU uždraudė Rusijai dalyvauti.
V. Vilénas sakė, kad padėtis Izraelyje ir Gazos Ruože yra ne visai tokia pati.
„Kad ir kokia šiurpi ji būtų, tai nėra tarpvalstybinės agresijos karas kaip tarp Rusijos ir Ukrainos“, – praėjusį mėnesį jis sakė Suomijos bulvariniam laikraščiui „Ilta-Sanomat“.
„Yle“ komunikacijos vadovas Jere Nurminenas (Jere Nurminen) „Hufvudstadsbladet“ sakė, kad bendrovė stebi situaciją ir kalbasi su EBU bei kitais visuomeniniais transliuotojais.
„Yle“ taip pat planuoja susitikti su peticijos autoriais.
Teigiama, kad konkursas nėra politinis
Gruodžio mėnesį EBU paskelbė pareiškimą, kuriame teigė, kad „Eurovizija“ skirta transliuotojams, o ne vyriausybėms, ir kad Izraelis joje dalyvauja jau 50 metų.
Ji teigė, kad organizacijos narės susitarė, jog Izraelio visuomeninis transliuotojas laikosi visų konkurso taisyklių, ir tvirtino, kad konkursas yra nepolitinis renginys.
BBC kreipėsi į Izraelio kultūros ministeriją ir visuomeninį transliuotoją Kan, prašydama pateikti komentarus.
Šių metų „Eurovizija“ vyks Švedijos mieste Malmėje, o Jungtinei Karalystei atstovaus popmuzikos žvaigždė Olly Alexander.
Paaiškėjus, kad O. Alexanderis pritarė pareiškimui, kuriame Izraelis kaltinamas genocidu, Izraelio pareigūnas Jungtinės Karalystės laikraščiui „Telegraph“ sakė, kad argumentai yra absurdiški, ir apkaltino pasirašiusius asmenis antiizraelietišku šališkumu.
Apie karinį konfliktą
„Izraelio karinės kampanijos metu Gazos Ruože žuvo daugiau kaip 23 350 žmonių – daugiausia moterų ir vaikų“, – teigia teritorijos „Hamas“ valdoma sveikatos apsaugos ministerija.
Karas prasidėjo po „Hamas“, kurią Izraelis, JAV, Jungtinė Karalystė ir kitų Vakarų šalių vyriausybės priskiria teroristinei organizacijai, priklausančių ginkluotų užpuolikų išpuolio prieš pietų Izraelį. Žuvo apie 1 300 žmonių, daugiausia civilių, o dar apie 240 buvo paimti įkaitais.
Prieš pradėdamas antžeminę operaciją, kurios tikslas – sunaikinti „Hamas“ karinius ir valdymo pajėgumus ir išlaisvinti įkaitus, Izraelis pradėjo atsakomuosius oro smūgius Gazos ruože.
Dėl Izraelio kariuomenės vykdomos visiškos Gazos ruožo blokados nutrauktas maisto, vaistų ir degalų tiekimas. JT agentūros teigia, kad 26 % Gazos gyventojų – 576 600 žmonių – išnaudojo savo maisto atsargas ir apsirūpinimo jomis galimybes, todėl jiems gresia katastrofiškas badas.
JT Palestinos pabėgėlių agentūros „Unrwa“ duomenimis, 1,9 mln. gazos gyventojų – apie 85 proc. gyventojų – buvo perkelti, o 1,4 mln. iš jų glaudžiasi jos patalpose.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!