„Aš vis dar esu optimistiškai nusiteikęs ir tikiu, kad rusų bei baltarusių atletai nedalyvaus Paryžiaus olimpiadoje. Mūsų pozicija yra aiški, tačiau TOK, kaip organizacija, viso karo metu yra keistai prorusiška.
Pagal naujausias TOK rekomendacijas tarptautinėms sporto šakų federacijoms buvo pasiūlyta priimti rusus ir baltarusius į varžybas kaip neutralius atletus su sąlyga, kad jie nepalaiko karo ir nepriklauso savo šalių karinėms struktūroms.
Tarptautinės sporto šakų federacijos gali spręsti, kaip vykdyti olimpinę atranką ir mes matome, kaip skiriasi sporto šakų federacijų sprendimai. Viena vertus, rusams durys buvo atvertos. Kita vertus, apribojimai liko gana griežti ir patys rusai yra tuo nepatenkinti“, – aiškino J.Vapaavuori.
Daugybė Rusijos sportininkų net ir po atnaujintų TOK rekomendacijų nebuvo įleisti į varžybas. Neseniai tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) pranešė, kad neįsileis į varžybas olimpinių prizininkių Anastasijos Voinovos ir Marijos Novolodskajos, nes jo neatitinka neutralioms atletėms keliamų sąlygų.
Dar anksčiau rusai liejo pyktį, kai į fechtavimo varžybas buvo neįleista rusų olimpinio komiteto prezidento Stanislavo Pozdniakovo dukra Sofija, priklausanti CSKA klubui.
Tuo tarpu TOK vadovas Thomas Bachas toliau aiškina, kad priimtas sprendimas buvo teisingas ir kad tarptautinės sporto šakų federacijos jau įrodė, jog gali sėkmingai rengti varžybas su rusais ir baltarusiais.
„Tokios sudėtingos politinės problemos lengvo sprendimo neturi. Tik populistai gali aiškinti, kad yra paprasta išeitis iš šios padėties.
Daugybė tarptautinių sporto šakų federacijų pagal naująsias rekomendacijas jau sėkmingai suorganizavo tarptautines varžybas ir net pasaulio čempionatus. Noriu jums visiems padėkoti už puikiai atliekamą darbą, nekreipiant dėmesio į tuos, kurie nuolat prieštaravo tokiam sprendimui“, – aiškino Th.Bachas.