„Tai, ką išvydau naktį su kolegomis atvykęs į vietą, mane tiesiog sukrėtė. Ir veisliniai, ir paprasti šunys buvo nusilpę, neprižiūrėti. Daugelis jų akivaizdžiai negavo užtektinai maisto arba vandens. Išvaizda gyvūnų buvo siaubinga – apleisti, aptekę parazitais. Matėme ir šunų gaišenų, ir kaulų... Kažkoks košmaras, iki šiol kraupūs vaizdai stovi akyse. Aš pats neįzivaizduoju, kam tai moteriai reikia šitiek šunų, nes esu įsitikinęs, kad tinkamai jais pasirūpinti trūksta ir žinių, ir finansinių resursų. Bet liūdniausia, kad šeimininkė nuoširdžiai nesupranta, kad elgiasi su savo augintiniais negerai, kad tokiomis sąlygomis gyvendami jie kenčia ir kasdien kankinasi“, – pasakoja Paulius.
Vyras neabejoja, kad per pastarąsias paras gyvūnų mylėtojų surastos nelegalios veisyklos ar žmonės, kurie netinkamai augina savo keturkojus, yra tik ledkalnio viršūnė. Greičiausiai, anot Pauliaus, visoje Lietuvoje tokių vietų yra dešimtys, nes dažnu atveju „biznį“ iš gyvūnų darantys asmenys į juos žiūri kaip į daiktus, neturinčius jausmų, nieko nesuprantančius ir niekam negalinčius pasiskųsti.
„Deja, bet tokie nelegalių veislynų savininkai elgiasi su šunimis ir katėmis kaip dalis automobilių prekeivių. Prieš pardavimą gyvūną „sutvarko“ – išmaudo, atšeria, sugirdo vaistų ir štai – šuniukas ar katytė jau paruošti uždirbti pinigų. O kadangi nėra dokumentų, niekas negali patikrinti, ar tas gyvūnas sveikas, ar neturi kokių rimtų ligų. Apie psichinę tokio gyvūnėlio būklę net nekalbu,“ – savo įžvalgomis dalijasi veterinaras.
Paulius įsitikinęs, kad daugeliui žmonių trūksta elementarių žinių, kaip užtikrinti savo augintinio gerovę – ypač, jei šuo ar katė yra veisliniai. O kai kuriems šeimininkams – paprasčiausios empatijos, atsakomybės ir noro gilintis į dalykus, kurie svarbūs jo išsirinktam gyvūnui.
„Vien meilės neužtenka ir aš tai kartoju daugybei žmonių, apsisprendusių auginti šunį, katę ar bet kurį kitą gyvūną. Reikia jam rasti laiko, skirti dėmesio, parodyti veterinarui, pasirūpinti vaistais ir skiepais, tinkamu ėdalu. Tai juk gyva būtybė! Taip pat kartoju, kad negali tam tikros veislės šunys tapti kiemo sargais, pririštais su „lenciūgu“ prie būdos. Arba vieno kambario bute gyvant penkiems asmenims laikyti dar ir didžiulį šunį, kuriam reikia daug erdvės. Tokiu atveju gyvūnas irgi kenčia,“ – teigia Paulius.
Pokalbio metu taip pat išgirsite, kokių konkrečių žingsnių siūlo imtis veterinaras baudžiant prasižengusius gyvūnų augintojus, kuo siekia planuojamomis eitynėmis Kaune ir kodėl jaučiasi dėkingas laidai „TV Pagalba“.
Visą interviu su P. Morkūnu žiūrėkite video įraše.
„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.