Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Esant ekonomikos recesijai, protinga salis taupo. Ir jei tokia situacija susiklsoste, galbut uzsienio salyse Vilnius-Europos kulturos sostines projekto atsaukimas butu interpretuotas kaip politiskai subrendusios salies sprendimas.
Salies ivaizdis neatsiejamai susijes su salies realijomis. Tad ne fejerverkuose ir reklaminiuose bukletuose ivaizdzio esme.
Ka bet kuris blaiviai mastantis europietis pagalvotu apie sali kurioje vyksta didelis ekonominis nuosmukis, bet salis nusprendzia rengt toki projekta?
Labai puiku. Uztenka ir vietiniu pusdurniu, o dar norejo, kad is uzsienio privaziuotu...
pinigų švaistymas-nieko daugiau.Kokia Lietuvos pradžia-vienuolio nugalabiimas-tokia ir šventė, tų metų jubiliejaus proga.Simboliška.

Tikri katalikai-švaistūnai, lėbautojai, mėgstantys pasipuikuoti.
tai jau Vilnietis aiškiai ant Prezidento balotiruosis...:))))
Man rodos, kad šitas projektas neblogai parodė, kad Vilnius jau tapo Europos chaltūros sostine. :) Kažkam derėtų susirūpinti.
Paveizekit i ta veida nuotraukoj-tikra vagilka.
Visai nieko blogo jei kult sostine bus tik Lincas-laimes zmones lietuvos,o ne kulturos machinatoriai-vagiliai.
Tai tik menka taškomų milijonų dalis. Niekam neatėjo į galva nors kiek taupyti ar protingiau tuos pinigus leisti, pvz., vietoje parodos “Šaltojo karo laikmečių menas”, kuriam skirta 3 mln. litų, tokio meno mėgėjus nuvežti į Grūto parką, juk tai kainuotų 1000 kartų pigiau. Arba renginys „Santaka”, kuris “degančiais laivais, eitynėmis upe, gausybe atlikėjų, šviesos ir šalimais esančių kalnų bei pilies dekoracijomis Neries ir Vilnelės santaka prakalbės apie Vilniaus atsiradimą, ištakas ir dabartį”. Tas laivų deginimas kainuos pusantro milijono. Ar ne geriau už tuos pinigus ne gvieštis kosminių vaizdų, o išvalyti ir pagilinti Nerį ir ten paleisti tikrus nedeginamus laivus užsienio turistams vežioti, kaip kad daroma Paryžiuje, Berlyne ar Romoje? Roko festivalis “Muzika griauna sienas”, vadinamasis B2GETHER, kaipgi be jo. Jam irgi atseikėta pusantro milijono. Šalia Norviliškių pilies 100 hektarų (!) teritorijoje “video ekranai ir garso aparatūra bus nukreipta į Baltarusijos pusę”. O jei baltarusiai tuo pat metu nukreips savo aparatūrą į Lietuvą? Ir ar kas nors tyrė, koks buvo jau buvusio festivalio poveikis gretimo Baltarusijos kaimelio gyventojams, kiek jų atsivertė į demokratiją, ar buvo nugriauta nors viena siena?
6. Europos kultūros naktis. Ji reikalinga tam, kad “sukurtų naujas kultūros ir visuomeninio gyvenimo tradicijas. Kultūros naktis Joninių išvakarėse, rengiama kitų Europos miestų pavyzdžiu, turėtų 2007-aisiais, 2008-aisiais ir 2009-aisiais įtvirtinti naują Joninių sampratą – tai bus visą trumpą vidurvasario naktį trunkanti meno ir džiaugsmo, muziejų ir muzikos fiesta.” Šios naktelės kaina – vienas milijonas litų.

7. Menas netradicinėse erdvėse. “Vilniuje 2009-aisiais nebus daugelio planuotų naujų kultūros objektų (kurgi bus, jei milijonai taškomi bet kam, bet tik ne kultūros objektams statyti), tad Lietuvos ir Europos menininkai turės patys atrasti vietas, įkvepiančias kūrybai, vietas, kuriose meno niekada nebuvo. Tai Vilniaus požemiai ir stogai, sovietinės slėptuvės ir įstaigų biurai.” Šiam absurdui skiriama 1,2 milijono litų.

8. LUX festivalis. “Tamsiu metų laiku – po Vėlinių – Lietuvą vėl aplankys šviesa. Tradiciniu tapsiantis šviesos festivalis LUX 2009-aisiais truks nuo lapkričio 14 d. iki 28 d. Šviesą kurs mokslininkai, menininkai, moksleiviai...Tradicinių – Monrealio ir Liono – šviesos festivalių įspūdingiausi projektai bus pakviesti į 2009-ųjų Vilnių.” Šioms švieselėms uždegti skirta nei daug, nei mažai – 3,8 milijono litų.

9. Björk ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro projektas “pristatys vieną unikaliausių pasaulio muzikos scenos asmenybių – charizmišką dainininkę ir aktorę Björk. Unikalioje Björk ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro programoje skambės aranžuotos įvairių laikų dainos. Įvairias kultūras ir muzikos pasaulius suvienijantis koncertas skirtas plačiai akademinės ir neakademinės muzikos gerbėjų auditorijai. 2009 m. Vingio parke arba „Siemens“ arenoje planuojamas koncertas taps tarptautinės melomanų bendruomenės traukos centru.” Šiam projektui prašyta tik 385 tūkst. litų. Realybė pranoko lūkesčius. Nors koncertas įvyko 2008 m. (taigi nieko bendra su VEKS), simfoninio nebuvo, bet jam atseikėta dvigubai daugiau nei prašė ponia Björk Guðmundsdóttir – toks jos vardas ir pavardė. Kultūros ministras geros nuotaikos proga jai nepagailėjo net 800 tūkstančių litų. Šalies kultūros visuomenė pašiurpo nuo šios avantiūros.

10. Šventovės iš oro. “Šešiuose Vilniaus miesto miegamuosiuose rajonuose bus įrengtos modernios „šventovės“, kurių pagrindinis architektūrinis akcentas – oras. Šios šventyklos – Vilniuje gyvuojančių konfesijų atspindys – tris dienas kvies Vilniaus gyventojus ir svečius apsilankyti ir išgyventi skirtingų Vilniaus kultūrų patirtį. Vienu metu „šventovėje“ galės būti apie 40 lankytojų. Vėliau visos „šventovės“ bus perkeltos į vieną erdvę – Vilniaus senamiestį – ir iš jų sukurta didžiulė „katedra“, kurioje vienu metu galės apsilankyti per 100 svečių.” Ar ką nors supratote? Nesvarbu, pinigai jau paskirti – 450 tūkst. litų.

VEKS iškiliausi renginiai.
1. “Magnetas” - “Utopinio Vilniaus konstravimo vieta”: “Aukštųjų technologijų daugiafunkcis, lengvai sukonstruojamas ir iškonstruojamas pastatas - objektas, naudojantis saulės energiją, pagamintas iš aukščiausios rūšies lietuviškų bio ir nano technologijų. Tai pažįstamo-nepažįstamo Vilniaus kaip žinomos - nežinomos planetos - utopinio Vilniaus konstravimo vieta. Ši vieta programos metu veiks kaip viešų įvykių, pasimatymų, susitikimų, turistų lankoma nauja viešoji erdvė. Šis satelitas gaus ir transliuos iš pagrindinio objekto į ekranus informaciją apie renginius Lietuvos ir kitų Europos šalių gyventojams. ” Tačiau šios utopijos – nežinomos planetos konstravimo kaina gerai žinoma - 3 mln. Lt.

2. Diskusijų klubas “Europos kavinė”. “Visus metus truksiantis diskusijų klubas kiekvieną mėnesį kvies sostinės gyventojus ir svečius prisijungti prie diskusijų aktualiomis kultūros, ekonomikos ir politikos temomis, susijusiomis su šiuolaikinės kultūros pristatymu ir suvokimu. Pokalbiai kavinėje, kuriuose dalyvauja patys įvairiausi kultūros kūrėjai – nuo architektų ir kinematografininkų iki poetų, – siūlys puikią progą su kavinės pašnekovais akis į akį padiskutuoti apie šiuolaikinę kultūrą, kurioje veikia dabarties menas.” Šiam projektui prašoma beveik pusės milijono. Kavai?

3. Europos kultūros sostinės atidarymo renginiai: “1) Garsaus šviesų menininko Gerto Hofo (Atėnų olimpiados uždarymas, Rygos 800 metų jubiliejus) specialus lazerių, šviesos šou Vilniuje su tiesiogine TV transliacija visai Lietuvai; 2) „Žiemos puota“ - visam miestui skirtas atidarymo renginys. Milžiniškos sudėtinės vaišės ir muzikiniai pasirodymai centrinėje Vilniaus dalyje - didžiausia Vilniaus istorijoje miestelėnų puota; 3) Renginys užsienio svečiams, žurnalistams ir rėmėjams „Siemens“ arenoje - specialus būgnų ir muzikos šou, Vyriausybinės komisijos priėmimas (3000 VIP svečių).”
Šiai didžiausiai Vilniaus istorijoje miestelėnų puotai (maro metu!) užsiprašyta net 3,2 mln. Lt (!).

4. Specialūs projektai su kitomis Europos kultūros sostinėmis. „2007-2008 m. numatyti 4 būsimų Europos kultūros sostinių darbiniai susitikimai, kurių metu bus aptariami konkretūs bendradarbiavimo projektai.” Tai ne kas kitą, kaip į apgaulės vatą suvynioti VEKSo ir jiems prijaučiančiųjų (t.y.grupės draugų) pasivažinėjimai po Europą. Šių vojažų kaina – “tik” vienas milijonas litų.

5. Gatvės muzikos šventė. “2007-aisiais Andriaus Mamontovo sugalvota, šimtus muzikantų įtraukusi Gatvės muzikos diena vyks ir 2008-aisiais, o 2009-aisiais. Ji turėtų įtraukti visus Lietuvos miestus ir miestelius kaip laisvos kūrybos, muzikantų ir visuomenės bendravimo šventė, pažymėta Europos kultūros sostinės ženklu.” Ji įkainota 230 tūkst. litų. Beje, pats A.Mamontovas pareiškė, kad jis sutinka koncertuoti nemokamai…
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų