Ekspertas pataria, kaip elgtis per šventes, kad sąskaita po jų neapstulbintų ir nesugadintų pošventinės nuotaikos.
Būtinas planavimas
Norint, kad per didžiąsias metų šventes pernelyg neišaugtų elektros sąskaita, reikėtų nepamiršti planavimo, akcentuoja nepriklausomo elektros energijos tiekėjo „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas.
Šventines girliandas verta įjungti tik vakarais, kai šios atrodo geriausiai, o šventine atmosfera galite pasidžiaugti ir jūs. Tokiu būdu bus taupoma elektros energija ir ilginamas girliandų tarnavimo laikas.
Jei namuose jaukią kalėdinę dvasią kuria daugiau nei viena elektrinė girlianda ar kiti elektros energiją naudojantys papuošimai, kasdienis jų išjunginėjimas gali varginti ir užsimiršti. Todėl rekomenduojama pagalvoti apie išmaniųjų lizdų ir laikmačių įsigijimą, rašoma pranešime spaudai.
Jie leidžia automatizuoti elektros prietaisų veikimą ir išvengti nereikalingo elektros energijos naudojimo. Dalį šių įrenginių galima valdyti ir savo mobiliuoju telefonu.
„Laikmačiai gali užtikrinti, kad elektros energiją naudojantys papuošimai išsijungtų tam tikru metu dieną ir naktį, kai jų greičiausiai niekas nepamatys, arba įsijungtų, kai tik grįžtame namo iš darbo.
Daliai žmonių, kurie yra pasirinkę kelių laiko zonų fiksuotos kainos ar su birža susietus elektros planus, kalėdinių dekoracijų įjungimas tik tam tikru laikotarpiu gali būti susijęs su nemažais sutaupymais.
Likusiems klientams metų pabaiga kartais tampa geru stimulu pasitikrinti savo elektros planą ir galimas jo alternatyvas“, – teigia „Elektrum Lietuva“ atstovas.
Jis priduria, kad šio nepriklausomo elektros energijos tiekėjo internetinėje svetainėje kiekvienas vartotojas gali pasitikrinti, ar nepermoka už elektros energiją.
Tereikia nurodyti savo kontaktinius duomenis, suvartojimą ir praėjusio mėnesio sąskaitos sumą, o devyniais iš dešimties atvejų pavyksta gauti geresnį plano pasiūlymą.
Sutaupymai – ir virtuvėje
Ilgi ir tamsūs vakarai – idealus metas susitikimams su draugais ir artimaisiais. Jaukesnę aplinką gali sukurti elektros energiją taupančios lemputės, kurių ryškumas keičiamas telefonu, ar žvakių šviesa. Neatsiejama tokių susitikimų dalis – maistas.
Norint po šventinio laikotarpio nesulaukti gerokai išaugusios elektros sąskaitos, patariama maisto gaminimą planuoti taip, kad kuo efektyviau būtų panaudota orkaitė ar kaitlentė.
Įsitikinkite, kad maisto gaminimui panaudoti tinkami indai, pavyzdžiui, apie 40 proc. elektrinių viryklių skleidžiamos šilumos gali būti išvaistoma naudojant mažesnę keptuvę ar puodą nei kaitinimo vietos skersmuo.
Kai kuriuos patiekalus galima gaminti už orkaitę mažiau elektros energijos naudojančiuose prietaisuose kaip greitpuodis ir oro gruzdintuvė.
„Labai daug elektros energijos galima išeikvoti naudojant elektrinį virdulį. Patariama į jį vandens pilti tik tiek, kiek reikia – užvirinant ne pilnai užpildytą virdulį galima sunaudoti iki 75 proc. mažiau elektros energijos.
Nereikia pamiršti jo nuolat nukalkinti, nes vos 1 mm storio kalkių sluoksnis ant virdulio kaitinimo elemento elektros energijos suvartojimą vandeniui užvirinti didina apie 10 proc. Reikia reguliariai prižiūrėti ir kitų elektrinių prietaisų filtrus, tai elektros energijos suvartojimą gali sumažinti 15 proc.“, – pataria M. Kavaliauskas.
Eksperto teigimu, nereikėtų pamiršti, kad net ir nenaudojami prietaisai veikia „budėjimo režime“, tad juos verta išjungti iš elektros lizdo. Būdų taupyti elektros energiją ir sumažinti elektros sąskaitą kalėdiniu laikotarpiu yra daugybė, tad belieka pasirinkti tinkamiausius būdus.
Įsigykite tik elektrą taupančius įrenginius
Specialistas pastebi, kad nemažai elektros energijos sutaupyti galima ir prieš prasidedant šventėms. M. Kavaliauskas pataria, kad ieškant elektros energiją naudojančios girliandos, reikėtų rinktis LED sprendimais pagrįstus, gerokai taupesnius apšvietimo sprendimus.
Skaičiuojama, kad jaukumo suteikiančios LED girliandos, priklausomai nuo lempučių kiekio ir tipo, gali sunaudoti net iki 90 proc. mažiau elektros energijos nei įprastos elektrinės girliandos.
Taip pat rinkoje gausu saulės energija įkraunamų bei baterijas naudojančių kalėdinių papuošimų, tad belieka tik išsirinkti tinkamiausią.
„Įsigyti kuo ekonomiškesnę girliandą svarbu ir dėl ilgesnio jos tarnavimo laiko – vienąkart investavus į taupesnį įrenginį iškart bus pastebimi didesni sutaupymai, kurie ypatingai išryškės ilguoju laikotarpiu.
Sutaupyti taip pat galima neišlaidaujant pernelyg ilgai girliandai. Paprastai ji turėtų būti trigubai ilgesnė nei eglutės aukštis“, – pataria pašnekovas.
Jis priduria, kad namų nereikėtų apkrauti energiją naudojančiais papuošimais. Juos vertėtų naudoti tik tose patalpose, kuriose praleidžiama daugiau laiko, o apšvietimo efektą sustiprinti įvairiomis elektros nenaudojančiomis dekoracijomis ar erdvės įspūdį kuriančiais veidrodžiais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!