• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sėkmingai pasibaigus dingusio 10-mečio paieškos operacijai, berniuko tėvai ir medikai negali patikėti, kad iš 5 metrų aukščio į gilų šulinį su vandeniu įkritęs vaikas liko visiškai sveikas ir netrukus iš ligoninės keliaus namo.

Medikai atvejį vadina stebuklu

Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas, kalbėdamas apie situaciją ir paklaustas, ar, atsižvelgus į nelaimės aplinkybes, kad po tokios patirties berniukas atsipirko tik išgąsčiu, teigė: „Mano žiniomis, vaikas krito į 4–5 metrų gylio šulinį, kuris buvo dviejų pakopų – aukštesnė – sausuma, o apačioje vanduo. Patys galite įsivaizduoti, kad tai buvo tarsi kritimas iš antro aukšto, o berniukas net nesusižeidė. Tai drąsiai galima vadinti sėkme ar net stebuklu.“

Medikas pasakojo, kad dar vienas dalykas, kuris jį nustebino, – itin racionalus 10-mečio elgesys įkritus į šulinį: „Per savo darbo praktiką sutikau nedaug 10-mečių, kurie būtų tokio tvirto charakterio ir sugebėtų taip logiškai mąstyti, nesutrikti kritinėje situacijoje: vaikas žinojo, jog turi nusirengti šlapius drabužius, kad nesušaltų, ir tikėjo, kad bus surastas. Šis tikėjimas yra ypač svarbus“, – sakė R. Kėvalas.

REKLAMA
REKLAMA

Berniukas buvo sušalęs

Šiomis naktimis oro temperatūra tėra vos keli laipsniai šilumos, tad net puikios sveikatos suaugusiam žmogui naktis tokioje aplinkoje gali baigtis rimtomis sveikatos problemomis, o mažasis Kauno klinikų pacientas šiuo metu net negydomas nuo peršalimo ir savo sveikatos būkle džiugina tėvus ir medikus: „Vaikas nėra peršalęs, šulinyje veikiausiai keletu laipsnių buvo šilčiau nei lauke. Žinoma, dėl žemos temperatūros vaikas buvo sušalęs, bet neperšalęs.“

REKLAMA

R. Kėvalo teigimu, berniukas į namus turėtų būti išleistas po poros dienų, bet prieš tai jam bus suteikta psichologo konsultacija. Paklaustas, kokių psichologinių pasekmių gali sukelti tokia patirtis, medikas sakė: „Tokie atvejai  išskirtiniai ir psichologo konsultacija reikalinga, nes vaikas išgyveno didelį psichologinį stresą. Specialistas tikrins, kokia yra vaiko psichologinė būklė ir nuspręs, ar jam reikia palaikomosios terapijos, ar užteks vieno susitikimo.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų