„Darbymetis prasidėjo vidurio Lietuvoje jau prieš mėnesį, o Rytų ir Vakarų Lietuvoje, deja, yra šiek tiek prasčiau, jisai prasideda tik dabar arba prasidės už poros savaičių“,- tikino spaudyklos Kretingoje vadovė Oksana Kairytė.
Ponia Milda iš Raguviškių sako sulčių išsispaudžianti kasmet, juolab kad ir dėl derliaus skųstis negalinti: vienais metais vienos obelys dosnesnės, kitais – kitos.
„Vienoj vietoj spaudžiausi apie septynis maišiukus, kitoj va dabar atvažiavau, žiūriu, kad dar yra likutis, dar atvežiau. Maišom kartu su apelsinais. – Taip skaniau? – Aišku, skaniau, skonis ir kvapas viskas yra geresnis“, - pasakoja gyventoja.
Obuoliams prinokus, spaudyklų atsidaro ant kiekvieno kampo, tačiau žmonės turėtų būti atsargūs: rinktis tvarkingas, patikimas ir domėtis, į kokius maišelius sultis pilsto – šie turi būti tinkami maisto produktams laikyti. Tiesa, į spaudyklas reikėtų atsivežti bent pora maišų obuolių, o penkių litrų sulčių pakuotė tada atsieis du su puse euro. Laikyti sultis galima porą metų, tik pradarytą maišelį patariama suvartoti per mėnesį. Sultys kaitinamos specialiame uždarame pasterizatoriuje, tad neišgaruoja.
Pasak specialistės, kaip ir visur, taip ir geriant obuolių sultis, būtinas saikas. Ypač turintiems virškinimo sistemos sutrikimų.
Obuolių sultys – ne tik troškuliui malšinti. Šeimininkės su jomis konservuoja burokėlius ar marinuoja mėsą.