• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak medicinos eksperto, jei sulaikote susikaupusias dujas, tai gali neigiamai paveikti žarnyno gleivinę ir sukelti uždegimą bei skausmą.

Pasak medicinos eksperto, jei sulaikote susikaupusias dujas, tai gali neigiamai paveikti žarnyno gleivinę ir sukelti uždegimą bei skausmą.

REKLAMA

Gydytojas Karanas Rajas atskleidė nerimą keliančią priežastį, kodėl niekuomet neturėtumėte sulaikyti žarnyne susikaupusių dujų.

Jis savo „TikTok“ paskyroje įspėjo apie skaudžias dujų sulaikymo pasekmes, rašo express.co.uk. Mūsų virškinimo sistema prasideda nuo lūpų, o baigiasi išange.

Paskutinis procesas, vykstantis mūsų virškinimo trakte, yra išmatų, kurios iš esmės yra suvirškintas maistas, susimaišęs su bakterijomis, judėjimas žarnyne.

Tačiau šiam judėjimui dažnai trukdo metanas, nes žarnyno sienelės laikosi atokiau nuo turinio dėl dujų burbuliukų ir išmatos nejuda.

Iš gydytojo – liūdnos žinios

Neišleisdami lauk besiveržiančių dujų, mes tuos burbuliukus sulaikome žarnyne. Tačiau pasak gydytojo K. Rajo, to pasekmės gali būti labai sudėtingos. Pirma, sulaikant dujas gali atsirasti blogas burnos kvapas, perspėjo gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai neišleidžiate dujų, jos absorbuojamos per žarnyno gleivinę ir patenka į kraują, – sakė jis vaizdo įraše. – Iš ten jos patenka į plaučius, iš kur jas iškvepiame. Taip, jūs tiesiogine prasme iškvepiate savo bezdalus – štai jums ir blogas burnos kvapas.“

REKLAMA

Pasak medicinos eksperto, nerimą kelia tai, kad blogas kvapas iš burnos nėra vienintelė sulaikytų dujų pasekmė bei pridūrė, kad gali būti dar blogiau.

Sfinkteris, apvalus raumuo, kuris paprastai palaiko susiaurėjimą, atlieka didžiulį darbą uždarydamas išangę, tačiau neišleisdami dujų, jūs tas duris uždarote, – aiškino jis. – Kai uždarote duris, dujų kiekis padidėja, padidėja slėgis. Galiausiai susikaupusių dujų slėgis įveiks jūsų sfinkterio pasipriešinimą ir dujos pasišalins su trenksmu.“

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, jei norite išvengti tokio nemalonaus atsitikimo, gydytojas rekomenduoja tiesiog susirasti vietą, kur galėtumėte dujas išleisti.

Kita problema, kuri gali kilti, jei nuolat sulaikote dujas, yra padidėjęs spaudimas tiesiojoje ir storojoje žarnose.

„Dėl didėjančio spaudimo tiesiojoje ir storojoje žarnose gali susidaryti maži maišeliai ar balionėliai, vadinamieji divertikuliai, kurie gali sukelti lėtinį uždegimą ir skausmą, – tęsė gydytojas. – Nors tai skamba bauginančiai, sprendimas labai paprastas. Raskite tinkamą vietą ir išleiskite dujas, kitaip sulaikymas tiesiogine prasme jums atsirūgs.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų