Du JAV Masačusetso technologijos instituto (MIT) studentai sukūrė algoritmą, leidžiantį „Facebook“ portale nustatyti homoseksualius vartotojus. Tai daroma analizuojant jų draugų tinkluose esančių asmenų seksualinę orientaciją, praneša dienraštis „Boston Globe“.
Iš pradžių MIT studentai Carteris Jerniganas ir Behramas Mistree išanalizavo socialinius vyrų, paskelbusių apie savo seksualinę orientaciją „Facebook“ portale, draugų tinklus. Pasak kompiuterinės programos kūrėjų, statistiškai homoseksualūs vyrai turi daugiau tokios pat orientacijos draugų, nei vyrai heteroseksualai. Tada studentai panaudojo tam tikrą algoritmą, analizuojantį savo lytinės orientacijos neskelbiančių „Facebook“ narių vyrų ryšių statistiką.
Paaiškėjo, kad jų sukurta programa, remiantis „Facebook“ draugų tinklais, sugebėjo tiksliai identifikuoti 10 gėjų, kuriuos algoritmo autoriai asmeniškai pažinojo. Šie vyrai savo lytinės orientacijos „Facebook“ portale niekada neskelbė.
Pasak dienraščio, tokie „Gaydar“ pavadintos kompiuterinės programos tikslumo rezultatai kelia didelį susirūpinimą dėl privatumo apsaugos labai išpopuliarėjusiuose socialiniuose tinkluose. Algoritmai, analizuojantys virtualių bendruomenių narių socialinius ryšius, jau leidžia kurti modeliavimo būdus, padedančius identifikuoti ne tik jų lytinę orientaciją, bet ir politines pažiūras, teigia „Boston Globe“.