• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įmonė „V3Solar“ sugalvojo būdą, kaip, naudojant tuos pačius silicio fotovoltinius elementus, išgauti gerokai daugiau energijos. Jos sukurtame įtaisas, pavadintame „Besisukančiu moduliu“ (Spin Cell), saulės elementai yra išdėstyti ne plokštumoje, bet ant kūgio formos rėmo.

REKLAMA
REKLAMA

Pats kūgis yra apgaubtas saulės šviesos koncentratoriais – puscilindrių formos lęšiais spinduliai surenkami į keliolika juostų, apšviečiančių fotovoltinius elementus.

REKLAMA

Pagrindinis privalumas tame, kad veikdamas kūgis ima suktis, todėl koncentruotos šviesos juostos apšviečia vis kitus elementus, neleisdamos jiems įkaisti. Per didelė fotovoltinių elementų temparatūra yra viena iš pagrindinių priežasčių, mažinančių jų efektyvumą. O tuo metu, kai elementas pasisuka tolyn nuo koncentratoriaus, jis spėja atvėsti, ir vėl apšviestas, efektyviai generuoja elektros srovę.

REKLAMA
REKLAMA

Skaidraus plastiko koncentratoriai hermetiškai apgaubia kūginį rėmą su fotoelementais, apsaugodami nuo dulkių, o jį suka magnetinis laukas – elektromagnetai, sumontuoti kūginio rėmo pagrinde ir kitoje hermetiško gaubto pusėje, maitinami dalimi sugeneruotos elektros energijos.

Ant šios įdomios idėjos šešėlį meta tik kaina – nors gamintoja jos dar neskelbia, panašu, kad tokia saulės energijos jėgainė pigi nebus. Tiesa, jei iš tiesų ji gali generuoti 20 kartų daugiau energijos, kaip teigia „V3Solar“, ir kainuos tiek pat brangiau – tuomet tikrai bus perkama, nes dar vienas jos pranašumas – mažesnis užimamas žemės plotas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų