Donaldo Trumpo planas pastatyti betoninę sieną tarp JAV ir Meksikos yra nenaudingas ir kenksmingas. Aplinkosaugos aktyvistai tikina, kad tai turės neigiamą poveikį klimato kaitai bei kels grėsmę nykstančioms rūšims, tokioms kaip jaguarai ir ocelotai, kaip praneša independent.
Gamtosaugininkai pažymėjo, kad betono kiekis, kurio reikia tvirtos sienos pastatymui, pagamintų didžiulius anglies dioksido kiekius. Cementas tiek gamybos, tiek stingimo proceso metu į orą išmeta daug anglies dioksido. Pasak tyrimų kompanijos „Bloomberg New Energy Finance“, anglies dioksido kiekis sieks iki 1,9 mln tonų, priklausomai nuo to, kokio aukščio ji bus.
D.Trumpas miglotai kalbėjo apie sienos statymo detales. Jis minėjo, kad sienos aukštis gali siekti nuo 10 - 17m, taip pat kalbėjo ir apie galimus aptvarus.
Gyvūnai negalės migruoti
Sienos statybos metu pasklisiantis teršalų kiekis nėra vienintelė problema kilsianti gamtai. Siena užkirs kelią daugelio gyvūnų migracijai, kurie nuolat judėjo skirtingomis gyvenamosios zonos dalimis, o klimatui šylant – keliaudavo į šiaurę.
Aplinkosaugos aktyvistas, Dan Millis, minėjo, kad sienos pastatymas dar labiau sustiprins klimato kaitą.
„Priežastis, kodėl aš taip sakau yra ta, kad gyvūnijos migracija jau dabar yra blokuojama, nes gausu sienų ir tvorų. Mes turime šimtus šių sienų, kurios buvo pastatytos neapsaugant aplinkos“, – kalbėjo jis.
Tyrimų kompanija „Bloomberg New Energy Finance“ apskaičiavo, kad siena sukurtų nuo 1,2 mln iki 1,9 mln tonų anglies dioksido, tokie skaičiai gauti apskaičiavus, jog siena bus 1609 km ilgio, 17m aukščio ir 45 cm pločio. Nors ši siena atrodo, kaip neperžengiamas barjeras, D.Millis mano, kad ji nepateisins D.Trumpo lūkesčių sumažinti imigraciją.
„Žmonės keliavo šimtus, o gal ir tūkstančius kilometrų, kol pasiekė šią sieną. Atėję ir pamatę ją, jie tikrai neapsisuks, o ims ieškoti kopėčių, arba virvės“, – minėjo jis.