Sukrėsto kūdikio sindromas yra būklė, kuomet purtomas kūdikis patiria būdingas traumas: akių ir smegenų kraujagyslių pažeidimus, kraujo išsiliejimus, kaulų lūžius, išnirimus ir pan. Dažniausiai nukenčia mažyliai iki vienerių metų amžiaus, nes jų galva, lyginant su kūnu yra didelė ir sunki, kaukolėje yra šiek tiek erdvės besivystančioms smegenims, kurias supa tankus trapių kraujagyslių tinklas.
Dažniausiai vaikelį supurto savitvardą praradę tėvai ar kiti suaugusieji, nesuprantantys kūdikio poreikių, negalintys jo nuraminti ar užmigdyti. Rečiau, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet supurtomas, pavyzdžiui, užspringęs vaikas (prisiminkite, kad jokiu būdu negalima už kojų kratyti užspringusio mažo vaiko!). Traumas maži vaikai gali patirti ir mėtant juos į orą, neteisingai atliekant dinaminę mankštą ar grūdinimo procedūras, kuomet vaikas staigiai nardinamas ir iškeliamas iš vandens.
Rimtą traumą gali patirti net kelias sekundes papurtytas kūdikis, todėl tėvams labai svarbu visuomet elgtis švelniai ir atsargiai, apie sukrėsto vaiko sindromo riziką papasakoti kitiems vaiką prižiūrintiems suaugusiems.
Išsamų straipsnį apie sukrėsto vaiko sindromą skaitykite „Tėvų darželyje“: Sukrėsto vaiko sindromas