Tada lietuvis iškovojo sidabrą 200 m kanoja sprinto rungtyje, nusileidęs tik Jurijui Čebanui iš Ukrainos.
Vis tik, po septynerių metų atlikus naujus tyrimus, antidopingo specialistai mūsiškio organizme rado draudžiamų preparatų ir įpareigojo Lietuvos tautinį olimpinė komitetą (LTOK) atimti medalį iš sportininko.
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pareiškė, kad nedelsiant pradės procedūras.
J. Šuklino Londone iškovotas sidabro medalis turėtų atitekti daugkartiniam pasaulio čempionui Ivanui Štiliui iš Rusijos.
Vis tik, jis labiausiai džiaugiasi ne dėl savęs, o ispano Alfonso Benavideso sėkmė.
Pastarasis Londone finišavo ketvirtas, todėl jam netrukus turėtų atitekti bronzos medalis.
„Girdėjau informaciją, kad iš J. Šuklino bus atimtas medalis, bet dar anksti kalbėti, kad gausiu Londono olimpinį sidabrą. Tačiau jei taip nutiks, aš labiausiai džiaugsiuosi dėl savo draugo – ispano Alfonso Benavideso.
Jis dalyvavo dvejose olimpinėse žaidynėse ir abejose buvo ketvirtas. Manau, kad jis nusipelnė bronzos medalio. Tačiau, mes dar turime palaukti ir matysime, kas bus, turbūt metų pabaigoje viskas bus aišku“, – Rusijos žiniasklaidai sakė 33-ejų I. Štilius.
Taisykles pažeidęs J. Šuklinas neteks ne tik olimpinio medalio, jis taip pat praras ir maždaug 60 tūkst. eurų premiją, kurią valstybė skiria kiekvienam olimpinių žaidynių prizininkui.
Sportininkui taip pat teks atsisveikinti ir su 2012-aisiais gautu BMW automobiliu.
Automobilį Londono olimpinių žaidynių prizininkams dovanojo Kūno kultūros ir sporto departamentas, o D. Gudzenivečiūtė neabejoja – tiek valstybė, skyrusi piniginę premiją, tiek sporto departamentas sieks susigrąžinti visas patirtas išlaidas.