• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Priklausomybių ir su jomis susijusiose srityse veikianti nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicija „Galiu gyventi“ vakar kreipėsi į valdžios institucijas ir paragino nepriimti abortus draudžiančio įstatymo, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Koalicija išreiškė susirūpinimą dėl ketinamo priimti Lietuvoje abortus draudžiančio įstatymo neigiamų pasekmių ir ragina sutelkti dėmesį į alternatyvių ir efektyvesnių priemonių, sprendžiant nepageidaujamo nėštumo nutraukimo problemą, plėtojimą.

REKLAMA

„Abortas, kaip šeimos planavimo priemonė, naudotina tik kraštutiniais atvejais, tačiau kiekvienas toks atvejis yra labai individualus, todėl neįmanoma visų išimčių apibrėžti įstatyme. Visiškas abortų uždraudimas kiekvienos išimties atveju neabejotinai turės neigiamų socialinių, medicininių, kriminologinių, ekonominių pasekmių, kurios darys tiesioginę įtaką ne tik motinai, vaikui, bet ir visai visuomenei“, - tvirtino koalicijos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Jų įsitikinimu, itin neigiamas ketinamo priimti įstatymo poveikis pažeidžiamų visuomenės grupių moterims - ŽIV infekuotoms ir sergančioms AIDS, priklausomoms nuo narkotikų ar alkoholio ar sergančioms kitomis psichikos ligomis. Taip pat išskiriamos dėl to kilsiančios nepageidaujamos pasekmės, susijusius su šių moterų fizine ir psichologine būkle, gimusio vaiko sveikata bei jo tolesnės rūpybos klausimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atkreipiamas dėmesys į tai, kad ketinamas priimti įstatymas prieštarauja Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintai asmens teisei į privataus gyvenimo neliečiamumą bei šalies teisės aktuose apibrėžtai gyvybės sampratai. Be to, primenama, kad Europos žmogaus teisių konvencija negina negimusio kūdikio teisės į gyvybę, nes asmens teisė į gyvybę negali būti taikoma embriono ir negimusio vaisiaus atžvilgiu.

REKLAMA

Koalicija „Galiu gyventi“ ragina neapriboti moterims savanoriško apsisprendimo laisvės ir labiau plėtoti lytinį švietimą mokykloje, stiprinti šeimos vertybes, šviesti visuomenę apie įvairias kitas šeimos planavimo priemones, sulyginti kontracepcijos priemonių kainų ir darbo užmokesčio santykį šalyje, vykdyti kitas visuomenines programas, kurios orientuotos į vertybes, žinojimą, prieinamumą ir laisvą apsisprendimą.

REKLAMA

Savo neigiamas pozicijas šio įstatymo atžvilgiu viešai jau yra išreiškusios tokios organizacijos kaip Lietuvos akušerių ginekologų draugija, Lygių galimybių plėtros centras, Lietuvos žmogaus teisių centras, Asociacija Kauno moterų draugija, Kauno moters užimtumo informacijos centras, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija, Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir kt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abortus draudžiantis Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektas balandžio viduryje buvo patvirtas Seimo Žmogaus teisių komitete su siūlymu pagrindiniam projektą rengiančiam Sveikatos apsaugos komitetui tobulinti projektą, numatant vėlesnę įstatymo įsigaliojimo datą.

Aida VALINSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų