Biržų rajono gyventojai teko patirti naują kriminalistais apsimetusių telefoninių sukčių „jauką“ patikliems žmonėms.
Biržų rajono gyventoja E. papasakojo ką tik jos pačios patirtą istoriją. Kaimo parduotuvės ir individualios įmonės savininkės, ūkininkės patiklumą išbandę sukčiai tikriausiai tikėjosi, kad asmeninėje moters sąskaitoje gali būti ir individualios įmonės veikloje, ir ūkyje uždirbti pinigai. Neabejotina, kad aukas pasirinkę apgavikai turi apie jas informacijos.
Pirmiausiai paskambino į darbovietę
Neseniai vienoje Papilio seniūnijos kaimo parduotuvėje suskambėjus telefonui pardavėja išgirdo malonų ir solidų vyrišką balsą. Neprisistatęs vyras teiravosi, kaip jis galėtų pasikalbėti su įmonės savininke.
Pardavėja atsakė mobiliojo telefono numerio pasakyti negalinti – tam neturinti teisės.
Praėjus kelioms valandoms suskambo verslininkės E. namų fiksuoto ryšio telefonas. Policijos pareigūnu pasivadinęs vyras pranešė, kad su ja 15 valandą nori kalbėtis pareigūnai.
Pajuokavusi, ar ji ko nors neiškrėtė, E. pagalvojo, kad maža ko gali reikėti pareigūnams, ir laukė skambučio. Ir išties 15 valandą suskambo telefonas. Panevėžio apskrities policijos komisariato pareigūnu prisistatęs vyras teiravosi, kodėl E. nereagavusi į pranešimą ir nurodytu laiku neatvykusi į komisariatą.
Verslininkei nustebus ir pareiškus, kad ji nežino, kur ir kada turėjusi nuvykti, pasigirdo atsakymas apie jai siųstą registruotą laišką.
Moteris pašnekovui atsakė, kad jokio laiško ji nėra gavusi.
„Mes išsiaiškinsime, ar tikrai negavote“, – pareiškė vyriškis ir pranešė, kad E. turinti atvykti į Panevėžyje, Tulpių gatvėje, esančio policijos komisariato 12 kabinetą.
Pranešė, kad moteris yra apvogta
„Jūs esate apvogta, iš jūsų asmeninės sąskaitos SEB banke apgaulės būdu paimti 8 tūkstančiai litų„, – tęsė pokalbį „kriminalistas“. Ir žado netekusią verslininkę tuoj pat nuramino. Paprašė neišsigąsti – pinigai esą tikrai grįš. Toliau vyras įtaigiai aiškino, kad internetinės bankininkystės sąskaitoje esantys pinigai „sulaikyti“.
„Mes tą sąskaitą užblokuojame pusei metų, todėl...“ – tęsė kriminalistu besidedantis vyras, tačiau įmonės savininkė E. minties baigti jam neleido.
„Atsakiau – gerai, blokuokite, tačiau šia tema daugiau nieko su jumis nekalbėsiu. Atvažiuosiu į komisariatą, tada viską ir paaiškinsite“, – pasakoja E. Po minėtų jos žodžių pašnekovas suglumęs. Pokalbis nutrūkęs.
Biržietė – ne pirmoji „vagis radusių kriminalistų“ auka
Netrukus nuvykusi į Panevėžį ir Tulpių gatvėje esančiame policijos komisariate pradėjusi ieškoti 12 kabineto, E. išgirdo, kad tokio kabineto įstaigoje iš viso nėra.
Papasakojusi, dėl ko atvyko, E. išgirdo esanti jau antroji minėto sukčiavimo būdo auka.
Neatmestina, kad psichologiškai moterį „apdoroję“ sukčiai būtų bandę išvilioti banko kodus, kurie esą reikalingi sąskaitai blokuoti. Tuomet istorija galėjo baigtis pinigų dingimu. Apie tai nuolat pranešama policijos suvestinėse, tačiau patiklių žmonių nemažėja.
Sukčių sukurtą legendą apie ištuštintą banko sąskaitą ir pagautus vagis išgirdusią moterį išgelbėjo tai, kad ji netęsė pokalbio ir pareiškė kalbėsianti tik policijos komisariate.
„Apie tai, kas man nutiko, pasakoju todėl, kad tai turi būti pamoka kitiems, jog privalome būti budrūs. Tik per mūsų patiklumą sukčiai neįtikėtinai plečia veiklą“, – sako verslininkė ir ūkininkė.
Alfreda Gudienė