Sukčiai atsineša falsifikuotą deklaraciją „Valstybinės mokesčių inspekcijos deklaracijos dokumentas“, į jį esą turi surašyti namuose laikomų litų ir eurų banknotus.
Valstybinė mokesčių inspekcija perspėja apie suaktyvėjusius sukčius. Apsimesdami mokesčių inspekcijos darbuotojais, jie siūlo namuose laikomų pinigų surašymo paslaugą ir netgi atsineša falsifikuotą deklaraciją „Valstybinės mokesčių inspekcijos deklaracijos dokumentas“. Į ją esą turi surašyti namuose laikomų litų ir eurų banknotus.
Žmonės raginami neįsileisti tokių neva „mobiliųjų mokesčių inspekcijos kurjerių“ ir pranešti policijai.
Gyventojai perspėjami, kad į namus nevaikšto jokios institucijos – nei policijos, nei VMI, nei FNTT, nei pašto, nei kitų – darbuotojai ir neregistruoja gyventojų turimų pinigų, jų namuose nekeičia.
Policijos pareigūnai dar prieš įvedant eurą įspėjo, kad didžiausios grėsmės yra sukčiavimas, plėšimas ir netikrų eurų platinimas. Sukčiai gali sugalvoti ir naujų būdų, kaip iš patiklių gyventojų išvilioti pinigus.
Be to, neatmetama tikimybė, kad gali padaugėti netikrų eurų banknotų platinimo atvejų. Gyventojams patariama vengti imti didelės vertės banknotus gatvėje, turguose, pirkti daiktus iš nepažįstamų asmenų kitose panašiose vietose. Kaip rodo praktika, dažniausiai klastojami 50 eurų nominalo banknotai.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Rasa Černauskaitė sako, kad kol kas oficialiai nėra užfiksuotų sukčiavimo atvejų arba apie tai dar tiesiog nežinoma, nepranešta.
Tiesa, dar prieš euro įvedimą būta, kai sukčiai apgaudavo gyventojus – „surašydavo“ litus. Be to, buvo atvejis, kai kone tarpuvartėje siūlė iškeisti litus į eurus neva palankesniu kursu.
Daiva SAVICKIENĖ