Į teatrą Antanas Sutkus atėjo tuo metu, kada Lietuva gyveno herojinį atgimimo laikotarpį. Tai buvo 1909 – 1910 metai. Ši data sutampa su mūsų profesionalaus teatro įsikūrimu. Per savo kūrybinę biografiją A. Sutkus įkūrė net du teatrus. Pirmasis - „Vilkolakio“, kuriame jis pastatė net 83 spektaklius. Teatras išsiskyrė savo satyrine kryptimi, užpildyta liaudies teatro formų gausa ir jų talentinga interpretacija. Jau pirmieji „Vilkolakio" pastatymai patvirtino atlikėjų veikimo laisvę, aktualios medžiagos tai dienai panaudojimo galimybes. Artistai sėkmingai naudojo savitas kalbos intonacijas, išraiškingą scenos judesį, pamėgdžiojimus, atitinkamo charakterio tipo kūrybos savitumus, kaukės, kostiumo reikšmę.
Išskirtinis A. Sutkaus kūrybos atvejis – jo sukurtas Tautos teatras, kuriame garsus režisierius statė Vydūną, V. Krėvę, kitus aktualius ir svarbius veikalus. Tai buvo lietuvių teatro drąsi naujovė, kurią sovietmečiu buvo bandoma ištrinti iš atminties.
Režisierius A. Sutkus buvo talentingas pedagogas, įsteigęs ir Tautos teatro mokyklą. Ją baigė 22 artistai, vėliau dauguma jų buvo ryškūs lietuvių teatro meno kūrėjai, artistai, režisieriai, pedagogai (H. Kačinskas, J. Siparis, P. Pinkauskaitė, N. Vosyliūtė, E. Žalenkevičaitė, A. Gricius, K. Juršys ir kt.) A. Sutkaus mokiniai parodė, kaip reikia teatre kalbėti, kokia išraiškinga turi būti kalba. Teatras buvo virtęs pavyzdinės bendrinės kalbos teatru. Tai buvo didžiulis Antano Sutkaus nuopelnas.
Renginys nemokamas.
LTS informacija
Užs. nr. 2223