Imigracijos banga padėjusi Britanijos ekonomikos augimui 21 amžiaus pradžioje baigėsi, nes „lenkų santechnikai“ ir tūkstančiai į juos panašių grįžta namo, rašo „The Times“.
Nustatyta, kad pirmą kartą nuo masinio lenkų atvykimo pradžios didesnis skaičius Britanijos lenkų grįžta namo nei atvyksta. Statistika rodo, kad trečiame 2007 metų ketvirtyje 38680 lenkų įsiregistravo valstybiniame migrantų darbuotojų registre, o tai 18 proc. mažiau nei ankstesniais metais.
Lenkijos pareigūnai sako, kad iš Lenkijos išvykstančių skaičius mažesnis nei atvykstančiųjų. Lenkų žiniasklaida jau porą mėnesių svarsto, grįš ar negrįš jų tautiečiai. Jungtinės Karalystės darbo agentūros taip pat pastebėjo, kad migracijos banga apsisuko į kitą pusę.
Sunkėjančios Didžiosios Britanijos ekonominės sąlygos, silpstanti valiuta bei precedento neturintis Lenkijos ekonomikos augimas demonstruoja lenkams naują migracijos kryptį.
Janas Mokrzyckis, Lenkų federacijos Didžiojoje Britanijoje prezidentas, sako – „Pirmiausia statybininkai pajuto ekonomikos smūgius. Dauguma nepasirengę laukti kito statybų bumo, numatomo rengiantis Olimpinėms žaidynėms 2012 metais. Be to, Lenkijos ekonomika kyla. Zloto kursas aukštas ir, nors Lenkijoje ir pasireiškia infliacija, ji nėra tokia pastebima.“
Manoma, kad iš milijono Britanijoje apsigyvenusių lenkų mažiausiai pusė grįš į Lenkiją artimiausiu metu. Atlyginimai jau suvienodėjo abiejose šalyse, tačiau Jungtinėje Karalystėje gyventi žymiai brangiau.
Lenkijos zlotas keletą metų pamažu stiprėja euro (10 % per 18 mėnesių), svaro (15 % per 18 mėnesių), ir JAV dolerio (30 % per 18 mėnesių) atžvilgiu. Nedarbas dabar Lenkijoje siekia apie 8,5 %. Ekonomikos augimas 2008 metais numatomas 6-6,5 %. Metinė infliacija 2008 sausį sudarė 4,3 %.
Vakarų pasaulio ekonomika lėtėja: vyksta „beveik“ krizė JAV, silpsta svaras D. Britanijoje, mažėja darbo Airijoje. Ispanijoje 2008 metais sumažės 400 000 darbo vietų statybų sektoriuje. Statybų mažėja ir nekilnojamas turtas pinga visur, išskyrus Lietuvą ir Balkanų pakrantes.