Žmonės dovanoja savo perskaitytas knygas, namo ima kitų atneštas. Verslininkas žada, kad ateityje tokių bibliotekų kaimų parduotuvėse daugės.
Buvęs ilgametis Antašavos veterinarijos gydytojas užsukęs į vienintelę kaimo parduotuvę pirmiausia stabteli prie knygų lentynos.
Vyras sako nuo vaikystės mėgo rašytinį žodį. Tad ir dabar knygos nesvetimos. Ypač gyvenant kaime, kai ribotos galimybės keliauti, pažinti pasaulį. Virginijus sako skaitantis viską.
„Gyvenimo istorijos, romanai, gyvūnijos pasaulyje, kiti žemynai, ne tik Lietuvos“, – sako Antašavos gyventojas Virginijus.
Knygų lentynos kaimo parduotuvėse – vietos verslininko idėja. Knygos daugiausia pačių kaimo žmonių dovanotos. Anot pardavėjos, čia vyksta savotiški mainai. Žmonės neša iš namų savo perskaitytas knygas, ima skaityti kitų atneštas.
„Žmonės labiau lavinasi, skaito, plečiasi požiūris į gyvenimą. Kas antras, kas trečias pasižiūri į tas lentynas, užmeta akį kas čia naujo, kas gero atsirado “, – pasakoja pardavėja Miglė Lungytė.
Knygas paskaito ir Antašavos gyventoja Vida: „Ir aš kartais pasiimu, ir vėl gražinu atgal, nereikia nei į biblioteką. Nors aišku mes jau mažai skaitom.“
Skaitiniai džiugina ir kitą gyventoją Daną: „Kai laiko yra paskaitom, kai darbymetis, tai nelabai.“
Pardavėja sako, kad knygų į parduotuvę dažniausiai ateina vyresni gyventojai. Kartu ir apsiperka.
„Dabar noriu nusiprkti šuniukui kauliukų ir silkės. Ir knygutę prigriebsite? Ir knygutę paimsiu“, – teigia Antašavos gyventojas Jonas.
Bibliotekėlė parduotuvėje yra ir už kelių kilometrų esančiame Salamiestyje. Čia knygų lentynų dar daugiau. Kaimo krautuvėlių pardavėjos juokauja, kad tenka ir bibliotekininkėmis pabūti. Patarti ar parodyti, ką naujo lentynose turi.
„Nusiperka ir tą bambalį žinokit, ir visa laiką knygų pasirenka, iš drąsiųjų kelių“, – tikina pardavėja Laimutė Kavaliauskienė.
Pasak pardavėjos, daugiau skaitytojų būna pasibaigus laiko darbams kaimuose.
„Gyvuliukų dabar nelaiko naminių, vienas kitas tik yra, o kaime ilgais vakarais nebėra, ką veikti, tai tada jau knygą paskaityti“, – sako ji.
Bibliotekas trijų kaimų parduotuvėse įkūręs verslininkas ateityje žada daugiau vietų, kur bus galima ir apsipirkti, ir knygą pasiimti.