• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pirmadienį sudarė dvi darbo grupes „studijų krepšelių“ principams nustatyti ir vertinimo kriterijams aukštosiose mokyklose suderinti.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), iki vasario 1 dienos ekspertai parengs siūlymus dėl skirtingų aukštojo mokslo sričių ir krypčių studijų rezultatų vertinimo sistemų suderinimo, o iki vasario 15 dienos bus paruošti tesės aktai, susiję su studijų finansavimo pagal „studijų krepšelį“ įvedimu.

REKLAMA

Be švietimo ekspertų iš valstybinių žinybų, į darbo grupes įtraukti aukštųjų mokyklų vadovai ir studentų organizacijų atstovai.

Kaip teigiama ŠMM pranešime, vertinimo sistemų universitetuose ir kolegijose harmonizavimas sudarys lygias galimybes įvairių krypčių ir sričių studentams. Aukštųjų mokyklų finansavimo pertvarka įvedant „studijų krepšelį“, pasak ŠMM, užtikrins, kad geriausiems studentams būtų garantuotas visas finansavimas, kaip to reikalauja praėjusių metų kovo mėnesio Konstitucinio Teismo nutarimas. Finansavimas tokiu principu reikš, kad valstybės pinigai skirti aukštosioms mokykloms keliaus paskui studentą ir priklausys nuo jų pasirinkimo.

REKLAMA
REKLAMA

Gruodžio pabaigoje darbą jau pradėjo darbo grupė ruošianti pasiūlymus studijų paskolų sistemai tobulinti. Planuojama, kad paskolų sistema bus sukurta vėliausiai iki liepos 1 dienos, o nuo šių metų rugsėjo mėnesio pirmojo kurso studentai jau bus finansuojami pagal naują tvarką – „studijų krepšelio“ principu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių metų biudžete studijų krepšeliams numatyta daugiau nei 51 mln. litų.

Šiuo metu tie dieninių studijų studentai, kurie neturi akademinių skolų, o jų sesijų vidurkis ne mažesnis nei 8, už mokslą nemoka. Kiti dieninių studijų kurso studentai moka 520 litų studijų įmoką. Neakivaizdinių ar vakarinių kursų studentai moka visą studijų kainą, kuri skirtingoms studijų sritims ir skirtingose mokslo įstaigose nėra vienoda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų