Namų darbų ruošimas nepagerina jaunesnių klasių mokinių pažymių. Tokias išvadas padarė Duke universiteto Šiaurės Karolinoje mokslininkai, atlikę 16-a metų trukusį tyrimą.
Šiuos rezultatus šeštadienį sutrumpintai aprašė dienraštis „The Daily Mail“.
JAV mokslininkai beveik du dešimtmečius stebėjo mokinius ir lygino jų pažangumą su namų darbų kiekiu. Paaiškėjo, kad valandos, praleistos ruošiant namų darbus, nelemia kontrolinių darbų ir testų rezultatų.
Margaretos Morrissey iš Nacionalinės konfederacijos prie Didžiosios Britanijos tėvų ir mokytojų asociacijos šie rezultatai visiškai nenustebino. Jos nuomone, jaunesni mokiniai mokykloje pavargsta ir emociškai, ir fiziškai. Papildomos naminės užduotys jiems neduoda jokios naudos. „Tuo metu, kai mes savo šešerių, septynerių ar aštuonerių metų vaikus verčiame ruošti namų darbus, kitose šalyse jie tik pradeda eiti į mokyklą“, – pareiškė ji.
Šiuo metu Didžiosios Britanijos Vyriausybė rekomenduoja devynerių ir dešimties metų vaikams namų darbams skirti vieną valandą per savaitę. Vyresni, dešimties ir vienuolikos metų mokiniai namų darbams skiria tris valandas per savaitę. Kovo mėnesį britų Mokytojų ir lektorių asociacija kreipėsi į Vyriausybę, kviesdama panaikinti namų darbus jaunesnėse klasėse.