Vyras, panoręs likti anonimu, naudojosi pigiu metalo detektoriumi, kai žvalgydamas valstijos teritoriją, vadinamą „aukso trikampiu“, kuri 19 amžiuje buvo Australijos aukso karštligės epicentras, rado įspūdingą radinį.
Jis nunešė jį įvertinimui į aukso vertintojų parduotuvę „Lucky Strike Gold“, esančią netoliese įsikūrusiame Džilongo mieste, rašo livescience.com.
„Kai pirmą kartą pamatėme šį radinį, mums atvipo žandikauliai“, – socialiniuose tinkluose rašė įmonės „Lucky Strike Gold“ savininkas Darrenas Campas.
Radinys pribloškė ir visko mačiusius
Jis apibūdino šį radinį kaip „absoliučiai stulbinantį aukso grynuolį“: „Jis atnešė aukso grynuolio dalį ir paklausė, ar, mano manymu, jame yra apie 10 tūkst. Australijos dolerių (daugiau nei 6 tūkst. eurų) vertės aukso.
Pasakiau: „Gal labiau 100 tūkst. Australijos dolerių (apie 60 tūkst. eurų) vertės, nes jis buvo labai sunkus. Iš karto supratau, kad jis maždaug tiek ir bus vertas.
Tada vaikinas pasakė: „Tai tik pusė. Kitą pusę turiu namuose“. Paklausiau: „Ką turite omenyje?“, o jis atsakė, kad akmenį perskėlė tikėdamasis, jog viduje bus gryno aukso.“
Kaip praneša BBC, daugiau nei 4,6 kg sveriančioje uolienoje buvo 2,6 kg aukso, kurio vertė – 240 tūkst. Australijos dolerių, tai yra apie 146 tūkst. eurų.
Didžiausią kada nors Australijoje ir visame pasaulyje rastą aukso grynuolį 1869 m. aptiko kalnakasiai. Jis svėrė 66 kg ir, pasak Viktorijos muziejaus, dabar jis būtų vertas maždaug 4 mln. Australijos dolerių – apie 2,5 mln. eurų.