Gydytojo diagnozė „lengvas laringitas“ ir jo atsainus požiūris į vaiko būklę, anot moters, galėjo baigtis rimtomis pasekmėmis.
Laimei, po kelių valandų jos dukra buvo apžiūrėta kito gydytojo, kuris nedelsdamas hospitalizavo vaiką intensyvios terapijos skyriuje, kur ji gavo reikiamą pagalbą. B. Simutienė pabrėžia, kad viešumas yra jos pasirinktas būdas kovoti su neteisybe, ir tikisi, kad tokie atvejai nepasikartos.
Nustatė tik lengvą laringitą
Pasak Brigitos, kai gimė jos dukra, ne kartą teko apsilankyti Šiaulių Moters ir vaiko klinikos skubiosios pagalbos skyriuje. Tačiau nei karto neteko suabejoti ten dirbančių medikų ir personalo kompetencijomis, bet šis kartas buvo kitoks.
Trečią parą be sustojimo karščiuojant dukrai, o naktį atsiradus švokščiančiam kvėpavimui bei „lojančiam“ kosuliui, išaušus rugpjūčio 17-osios rytui, jie lėkė į Moters ir vaiko klinikos priėmimo skyrių, vaikas buvo apatiškas, nevalgė, nevartojo skysčių.
„Priėmime mus pasitiko susirūpinusios slaugytojos, kurios patvirtino, kad kvėpavimas tikrai kelia nerimą, atliko visas reikiamas procedūras ir mes laukėme apsilankymo pas gydytoją.
Mus pakvietė gydytojas, paklausė dėl ko atvykome, bandžiau papasakoti ligos eigą, tačiau gydytojas nutraukė mane ir paklausė dėl ko atvykome, o ne ligos eigos.
Pasakiau, kad neramu dėl to, nes vaikas apatiškas, švokščiantis įkvėpimas ir iškvėpimas, 3 paras nekrenta temperatūra. Tuomet jis liepė nurengti vaiką, be jokio apžaidimo ir bandymo rasti kontaktą su mažamečiu vaiku, patikrina širdies plakimą ir pasiklauso plaučių, tuomet pažiūri į gerklę.
Tada pasako, cituoju: „Labai lengvas laringitas, sukilus temperatūrai duokite ibuprofeno (patikslina dozę) ir tegul geria daug skysčių.“ Aš pasitikslinau, ar tikrai tik toks gydymas, nes vaiko būklė mano akimis tikrai prasta, gydytojas pakeltu tonu pasakė, kad aiškiai pasakė kaip gydyti, paprašiau, kad nepyktų ant manęs, nes aš tik nerimauju dėl savo vaiko sveikatos“, – vizitą prisimena moteris.
Brigita priduria, jog gydytojo klausė, ar niekaip nebūtų galima palengvinti vaiko kvėpavimo, todėl slaugytojos iniciatyva jis į namus suteikė adrenalino ampulę inhaliacijai. Vėliau gydytojas moters paklausė, kiek dukra nuo vakar išgėrė skysčių.
Brigita atsakė, jog neskaičiavo, tačiau išgėrė tikrai nedaug. „Į šį mano atsakymą gydytojas atšovė, kad čia ne atsakymas, nes jis klausia konkrečiai. Išėjus iš apžiūros, vyrui pasakau gydytojo diagnozę (lengvas laringitas), abu šiek tiek nustebę važiavome namo, bandėme įsivaizduoti, kaip atrodo įprastas laringitas, jei vaikas taip jaučiasi kai jis „lengvas“, – tikina pašnekovė.
Grįžus atgal dukra buvo paguldyta į intensyviosios terapijos skyrių
Grįžus namo tėvai vėl bandė vaikui numušti temperatūrą, nes ji ir toliau kilo dažniau nei kas 3 valandas. Dukra darėsi vis labiau apatiška. Tuomet adrenalino pagalba dukra keletą kartų užmigo, tačiau vis nubusdavo karščiuodama.
Galiausiai praėjus 5,5 valandos nuo apsilankymo priėmimo skyriuje, dukra nubudo su temperatūra, kuri siekė net 40 laipsnių ir ėmė taip stipriai kosėti, kad jai trūko oro, pradėjo dusti. Nieko nelaukdama Brigita su vyru važiavo atgal į priėmimo skyrių, kur juos sutiko, kaip teigia moteris, tos pačios nuostabios ir rūpestingos slaugytojos, kurios nukreipė pacientę pas kitą gydytoją.
Gydytoja įvertinusi Brigitos dukros būklę iš karto paguldė mergytę į intensyviosios terapijos skyrių, kur per pusdienį profesionalios gydytojos ir personalo pagalba ji atsistatė iki tikrai patenkinamos būkles ir pagaliau nustojo be perstojo švokšti kvėpuojant bei karščiuoti.
„Beje, įdomus ir e-sveikatos išrašas, kaip skiriasi dviejų gydytojų apsilankymo anamnezė tą pačią dieną, kelių valandų skirtumu. Gydytojas, kuris vaiką apžiūrėjo pirmiau teigia, kad dukra karščiuoja, bet yra aktyvi.
Tiesa, šiek tiek pakimusiu balsu, nors tuo metu neprašnekėjo visiškai. Kita gydytoja rašo, kad dukra karščiuoja 3 parą, naktį atsirado apsunkintas alsavimas, stridoras (kvėpavimo metu girdimas aukšto dažnio patoginis garsas – aut. past) ramybėje, taip pat kvėpuojant įsitraukia tarpšonkauliniai raumenys. Šiek tiek skiriasi, taip?
Ir vėl gi, aš irgi žmogus, suprantu, kad visi mes galim daryti klaidų, bet nusprendžiau paskaityti atsiliepimus apie šį gydytoją ir tai buvo paskutinis lašas, kuris privertė mane viešinti šią istoriją. Buvo žmonių, kuriems šio gydytojo būklės įvertinimas ir gydymas (tiksliau negydymas) vos nekainavo gyvybės. Gerai, kad gerai baigėsi, tačiau galėjo būti ir kitaip...
Nuoširdžiai dėkojame slaugytojoms priėmimo skyriuje, kurios nepaisant intensyvaus darbo krūvio sugeba šypsotis ir atrasti būdų prieiti prie sergančio vaiko be graudžių jo ašarų, taip pat nuoširdžiai dėkojame intensyvios terapijos skyriaus personalui ir gydytojai, nes žinau, kad dukra tinkamose rankose ir tikrai viskas bus gerai. Empatija, nuoširdumas ir žmogiškumas yra pats geriausias apibūdinimas šio skyriaus darbuotojams“, – padėka reiškia B. Simutienė.
Dėl šios situacijos naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas teigia, kad su situacija jie susipažino:
„Paciento skundas yra nagrinėjamas sudarytoje komisijoje (kaip ir bet kuris skundas). Su išvadomis paklausėjas bus supažindintas.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!