Jei galite, geriau šiomis dienomis nevažinėkite miesto gatvėmis, nes bet kurioje baloje gali tykoti duobė, o kartu – ir išlaidos automobilio remontui. Po speigų prasidėjęs atodrėkis miesto gatvėse anksčiau nei įprasta atvėrė didžiules duobes, keliančias pavojų automobiliams ir pridarančias nuostolių jų vairuotojams.
Vien tik vakar toje pačioje vietoje net du automobiliai įvažiavo į balą, o vandeniu apsemtos duobės sugadino po dvi abiejų mašinų padangas. Paradoksaliausia tai, kad nelaimės įvyko po pat gatvių remontu užsiimančios bendrovės „Panevėžio gatvės“ langais.
Dar ir į darbą pavėlavo
Vakar į bėdą patekusi pedagogė Vida Miknevičienė „Panevėžio balsui“ guodėsi baloje esančią duobę pastebėjusi per vėlai.
„Važiavau rytą į darbą, – aiškino situaciją panevėžietė, – ir Beržų gatvėje baloje nepastebėjau duobės aštriais kraštais. Jie perrėžė dvi padangas. Tokia pat bėda ištiko ir kitą automobilį, nes gatvėje tyvuliuojančios balos paslėpė duobes, ir visai neaišku, kuriose vietose jos yra.“
Pikčiausia, sakė mokytoja, kad per sugadintas padangas ji pavėlavo į darbą. „O kadangi iškvietėme policijos pareigūnus, tai dar teks vykti į komisariatą, – dėstė rūpesčius ponia Vida. – Pareigūnai surašė aktą, reikės aiškintis, ką toliau teks daryti.“
Patyrė nuostolių
V. Miknevičienė sakė nežinanti, ar bandys teisme ieškoti teisybės ir atgauti pinigus, kuriuos išleido sugadintoms padangoms pakeisti.
„Dabar negaliu pasakyti, kiek tam išleidau pinigų, – prisipažino moteris. – Padangas keitė vyras ir jis turi sąskaitą. Net nežinau, ar kreipsiuosi į teismą dėl padarytos žalos atlyginimo. Reikia išsiaiškinti visas galimybes.“
„Apmaudu labai, – neslėpė ponia Vida. – Mokame kelių mokesčius, o gatvių niekas neremontuoja... Be to, juk gali įmonės („Panevėžio gatvių“ – autorės pastaba) darbuotojai, prižiūrintys ir tvarkantys gatves, pastatyti įspėjamuosius ženklus apie balose slypinčius pavojus. Puikiai suprantu, kad gatvių remontas brangiai kainuoja, bet juk ženklus pastatyti nėra taip sudėtinga?
„Manau, kad trūksta šeimyniškumo, – padarė išvadą nukentėjusi vairuotoja. – Atsakingiau vertėtų žiūrėti į savo pareigas ir jas tinkamai atlikti. Tuomet ir tokių bėdų pasitaikytų mažiau.“
Neturi pinigų
Bendrovės „Panevėžio gatvės“ direktorius Gintaras Petrauskas sakė žinąs apie abu atvejus, kai netoli jo vadovaujamos įmonės buvo apgadinti automobiliai.
„Girdėjau tą informaciją, – pripažino jis. – Jau ten pastatėme įspėjamuosius ženklus, kad tokios bėdos neištiktų kitų automobilių vairuotojų. Kitos savaitės pradžioje pasistengsime tas duobes Beržų gatvėje užtaisyti. Šiandien to padaryti negalime, dėl lėšų trūkumo penktadieniais bendrovė nedirba.“
„Panevėžio gatvių“ vadovas aiškino, esą lėšų gatvėms lopyti bendrovė neturi, todėl visiškai neaišku, kiek jų bus aptvarkyta šiais metais.
„Pinigų visai neliko, – guodėsi G. Petrauskas. – Be to, ir miesto Savivaldybė mums skolinga (skola – net 2 milijonai 964 tūkstančiai litų) ir neaišku, kada tą skolą grąžins. Tiesa, ketvirtadienį, tvirtinant biudžetą, buvo patvirtintas ir skolų grąžinimo grafikas. Ten parašyta, esą šiais metais Savivaldybė grąžins per pusantro milijono litų.“
Bus dar daugiau duobių
Vis dėlto direktorius viliasi, kad galbūt pinigų gatvėms lopyti atsiras anksčiau. „Nes tokių bėdų automobiliams bus ne viena, – neabejoja. – Jeigu dar vairuotojai pradės masiškai skųstis, gal ir Savivaldybė sureaguos greičiau.“
O iki to laiko vairuotojams, sako G. Petrauskas, teks išmokti manevruoti gatvėse, kad išvengtų balose tūnančių kliūčių. „Ir važinėti reikėtų lėčiau, – pataria „Panevėžio gatvių“ vadovas. – Nes tokių duobių rasis vis daugiau ir daugiau. Tiek pristatyti įspėjamųjų ženklų neįmanoma, nes juos tektų statyti kone visose miesto gatvėse.“ G. Petrauskas perspėjo, kad žiema dar nesibaigė, taigi asfalto dangos pažeidimų, duobių miesto gatvėse, kaip ir sakė, bus vis daugiau ir daugiau.
„Šaltis ir po jo būnantis atodrėkis, stora sniego ir ledo danga, nuolatinis jos tirpdymas druskomis iki pavasario mūsų gatves išmuš dar didesnėmis duobėmis. Patikėkite, jų kovo mėnesį bus dar daugiau. Tik belieka patarti vairuotojams važiuoti atsargiau ir stengtis išvengti šių paslėptų pavojų, nes, kaip jau sakiau, lėšų gatvėms lopyti neturime. Situacija yra labai bloga“, – prisipažino bendrovės „Panevėžio gatvės“ direktorius.