Šokis Raidą lydėjo nuo pat vaikystės – jis buvo išbandęs ir gatvės, ir šiuolaikinio stiliaus šokius, tačiau būtent „Vogue“ šokis jį pasitiko sulaukus 15-kos.
„Šokti man patiko visada, tik vis pagaudavau save, jog negaliu pilnai atsiskleisti, todėl ieškojau ir ekspermentavau“, – atvirauja jis.
Iš tiesų šokiai ant aukštakulnių jį lydi jau didžiąją gyvenimo dalį – 11 metų. Įsimylėjęs šį stilių, vaikinas stengiasi meile „Vogue“ šokiui užkrėsti ir kitus lietuvius – jau dabar jis turi savo šokių studiją ir nevengia gabumų rodyti socialiniuose tinkluose.
Portalui tv3.lt Raidas papasakojo apie savo meilę šokiui, patirtas traumas ir tėvų reakciją į netradicinį jo pasirinkimą.
Pats esi tituluojamas „Vogue“ šokių kultūros pradininku Lietuvoje. Ką tau reiškia šis priskirtas titulas?
Man labai smagu prisiminti ir žinoti, jog buvau tas žmogus, kuris Lietuvoje išaugino pirmąsias „Vogue“ šokėjų kartas, organizavo pirmuosius šio stiliaus renginius ar dalyvaudamas užsienio renginiuose garsino savo šalies šokėjų vardą.
Nuo pat pradžių pradėjęs šokti šį šokį ir gilindamasis į jo kultūrą svajojau atnešti tai į Lietuvą ir supažindinti kuo daugiau žmonių. Labai džiaugiuosi, jog man šią savo svajonę pasiekti pavyko!
Šiuo metu vis labiau šio šokio kultūros vairą Lietuvoje perleidžiu naująjai šokėjų kartai, o pats daugiau užsiimu kitais projektais bei naujų svajonių siekimu.
Prieš keletą metų atidarei ir savo šokių studiją, šokiais dalijiesi ir socialiniuose tinkluose. Kas tai pastūmėjo padaryti?
Daug metų pradirbus „Vogue“ treneriu pajutau, kad norisi augti toliau. Taip užgimė pirmosios mintys apie savo erdvės šokiui kūrimą.
Na, o galutinai mane ir mano kolegas atidaryti „SMART“ šokių studiją pastūmėjo blogos darbo patirtys ten, kur dirbome anksčiau. Nors atidaryti savo studiją buvo sunkus ir daug jėgų bei laiko pareikalavęs darbas, bet dabartiniu rezultatu labai džiaugiamės, subūrėme nuostabią komandą ir neketiname sustoti.
Praeitais metais savo sugebėjimus su aukštakulniais parodei ant „Lietuvos talentų“ scenos. Ar nuo to laiko žmonės vis labiau tave atpažįsta, domisi? Ar dėmesio sulauki daugiau, ar jis neslegia?
Į „Lietuvos talentų“ projektą daugiau ėjau dėl asmeninės patirties, siekdamas naujų potyrių, sceninio jaudulio bei adrenalino, nors televizinių projektų užkulisiai man nebuvo naujiena, nes dažnai tekdavo pasirodyti su kitais atlikėjais muzikinių projektų metu, bet viską norėjosi patirtį per „pagrindinio veikėjo“ prizmę.
Papildomo dėmesio ar žinomumo nesiekiau, jo labai projekto metu ir nepajaučiau. Mano pagrindinis tikslas buvo scenoje profesionaliai ir skaniai pristatyti šį šokio stilių nepaslepiant kultūrinių jo niuansų. Viskas pavyko taip, kaip ir norėjau.
Kaip manai, ar viešas pasirodymas kažkiek padėjo pralaužti ledus apie „Vogue“ šokį, edukuoti žmones?
Labai sunku pasakyti, nes pats dalyvavimas projekte ir pasirodymai, bent mano akimis, didelio rezonanso nesukėlė. Nepaisant to, man kaip tik smagu, jog vaikinas šokantis su aukštakulniais net čia Lietuvoje nebeatrodo toks neįprastas ir skandalingas dalykas.
Ar dar iki šiol žmonės į šiuos šokius žiūri skeptiškai ir su homofobijos prieskoniu?
Jog šis šokio stilius sunkokai skinasi kelią gali pasirodyti tik žmonėms, kurie nesusiję visai arba mažiau susiję su gatvės šokių pasauliu. Per pastaruosius kelis metus jis išpopuliarėjo taip, kad vienaip ar kitaip yra sutinkamas kiekvienose gatvės šokių varžybose bei stovyklose.
O ir šokių studijų, kuriose būtų galima mokytis šio stiliaus apstu, tik prieš pradedant lankyti pamokas svarbu pasidomėti trenerių kompetencija, kad tikrai išmoktumėte šokti „Vogue“, o ne „Nogue“ (populiarus terminas „Vogue“ šokio kultūros bendruomenėje apibūdinantis šokėjus ar trenerius, kurie neturėdami tinkamų žinių bando imituoti šį stilių).
Pats mokai kitus žmones šios šokių šakos, aktyviai šokate ir pats. Kaip į tai reaguoja tavo tėvai, artimieji? Ar sunku buvo jiems parodyti šio šokio grožį?
Su artimaisiais man tikrai pasisekė, jų palaikymą aš jaučiau nuo pat pradžių. Tai žmonės, kurie patikėjo mano svajone ir niekada nebandė perkalbėti. Prie pačio „Vogue“ stiliaus tikiu, kad priprasti laiko reiktų kiekvienam, kuris su juo nėra susipažinęs anksčiau. Bet ir šitoje vietoje iš savo artimųjų nesu girdėjęs nei vieno neigiamo atsiliepimo, jie seka mano šokio kelionę ir džiaugiasi karjeros pergalėmis.
Šoki su aukštakulniais, kurie dažniausiai būna gan aukšti. Ar netenka patirti traumų?
Yra trenerių, kurie kalbėdami apie savo mokomus stilius sako, jog kūno ruošti nereikia, o reikia tiesiog šokti ir viskas.
Bet kalbant būtent apie „Vogue“ šokio stilių su tokiomis mintimis sutikti negaliu ir iš savo asmeninės patirties žinau, kad norint išvengti didesnių traumų privalu lankant reguliarias treniruotes prie įprasto šokio judesių ir choreografijų mokinimosi, sporto pratimų dėka sustiprinti tam tikrus kūno raumenis bei tinkamai susipažinti su šokio technika ir specifika.
Per pastaruosius 7 mokymo metus nepatyriau nei vienos traumos, bet to negalėčiau pasakyti apie savo karjeros pradžią kuomet šio šokio mokiausi pats savarankiškai. Kai kurios tada patirtos traumos apie save primena dar ir dabar, todėl visada pasirūpinu, jog su tuo nereikėtų susidurti ir mano paties šokėjams.
Kaip manai, ar jaunam žmogui „Vogue“ šokis gali padėti atsiskleisti? Kodėl?
„Vogue“ šokis ir jo kultūra yra labai įvairus ir apimantis daug skirtingų sričių. Tai lyg šokis, mada, teatras ir muzika viename. Galiu papasakoti labai daug, bet išsiplėsti nesinori vien dėl to, jog tikiu, kad visada geriau vieną kartą išbandyti ir patirti nei daug kartų perskaityti. Todėl visiems susidomėjusiems šiuo šokio stiliu, pirmąją pradedančiųjų lygio treniruotę dovanoju ir kviečiu išbandyti nemokamai.