• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį (07.15) pasirodė airių rokerio Bono (Bono) kreipimasis į Vokietijos kanclerį Gerhardą Schroederį (Gerhardą Šrioderį), kuriame jis prašo politiką užtikrinti, kad Europos Sąjunga (ES) tesėtų savo pažadą kovai su AIDS, tuberkulioze bei maliarija Afrikos žemyne skirti milijardą dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Grupės "U2" lyderio kreipimąsi, išdėstytą atvirame laiške, išspausdino laikraštis "Frankfurter Rundschau". Jis pasirodė svarbaus sprendimo išvakarėse - trečiadienį ES rengiasi paskelbti, kokia suma parems Jungtinių Tautų (ES) Pasaulinį kovos su ligomis fondą.

REKLAMA

Pasak Afrikos skolomis, AIDS ir prekyba besirūpinančios organizacijos, kurią Bono įkūrė drauge su dainininku Bobu Geldofu, Vokietija, Nyderlandai ir Danija priešinasi, kad ES jų fondui skirtų milijardą dolerių.

"Aš ir daugelis tų, kurie rūpinasi su Afrika susijusiais klausimais, mėginu tai suvokti, - rašo Bono. - Kaip ir visi, žinau, kokia skausminga yra Vokietijos biudžeto padėtis. Tačiau sunkiausiais laikais tenka priimti sunkiausius sprendimus,ir tuomet išties tampa svarbu realus vadovavimas ir aiški ilgalaikė vizija".

REKLAMA
REKLAMA

Didžioji Britanija ir Prancūzija ėmėsi įtikinėti kitas ES šalis nares nepagailėti pakankamos sumos pinigų, kad JT Pasaulinis kovos su ŽIV, AIDS, tuberkulioze ir maliarija fondas 2004 metais iš ES gautų iki vieno milijardo dolerių.

Tačiau praėjusį mėnesį vykusiame viršūnių susitikime ES neapsisprendė dėl galutinės sumos ir paliko ją svarstyti donorų konferencijai, kuri antradienį vyks Paryžiuje. Tąkart ES lyderiai tik paragino šalis nares bei Europos Komisiją "įnešti apčiuopiamą ir ilgalaikį indėlį į fondo finansavimą".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jungtinės Valstijos kovai su AIDS per penkerius metus įsipareigojo skirti 15 mlrd. dolerių (45 mlrd. litų), iš kurių vienas milijardas atiteks jau minėtajam JT fondui, tiesa, su ta sąlyga, kad prisidės ir kitos šalys donorės.

Pasak Bono, nuo ES indėlio priklausys, kiek pinigų kovai su ligomis Afrikoje galiausiai skirs Jungtinės Valstijos. Šiuo metu smarkiausiai nukentėjusiose Juodojo žemyno šalyse vidutinė gyvenimo trukmė siekia vos 30 metų.

REKLAMA

"Du dešimtmečius mes stoviniavome aplinkui su laistytuvais ir stebėjome, kaip liepsnos pamažu apima visą žemyną. Šiuo metu mūsų vadovams tenka pagrindinis vaidmuo apsisprendžiant, ar pradėsime tas liepsnas gesinti", - teigė Bono.

Anot DATA, praėjusiais metais nuo AIDS, tuberkuliozės ir maliarijos pasaulyje mirė šeši milijonai žmonių.

AFP-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų