Paaiškėjo, kad susituokusios moterys net 71 proc. rečiau vartoja alkoholį už vienišes. Tyrėjai mano, kad santuokoje gyvenančios moterys rečiau renkasi alkoholį, nes nekenčia nuo vienatvės, liūdesio ir kitų aspektų, pasak tyrimo rengėjų, kurie yra būdingi vienišoms moterims. Taip pat pabrėžiama, kad antrosios pusės neturinčios moterys dažniau vakarus leidžia mieste, naktiniuose klubuose, kur, galimai, ieško kandidatų.
Vis dėlto tai gąsdina daktarus ir sveikos gyvensenos specialistus, nes teigiama, kad didėja moterų, kurios išsiugdė priklausomybę. Tai lemia faktorius, kad moterys kur kas greičiau tampa priklausomomis – užtenka vos metų.
Tyrimo rezultatai parodo, kad vedę vyrai net 60 proc. rečiau vartoja alkoholį. Visgi Švedijoje atlikto tyrimo rezultatai daktarus džiugina tik iš vienos pusės, nes atskleidžia, kad be santuokos žmonės kenčia rimtas psichologines ir socialines problemas.
Psichologai teigia, kad vienatvė skatina ne tik priklausomybę nuo alkoholio, bet ir didina suvartojamo maisto kiekį. Būtent todėl didėja žmonių, kurie kenčia nuo nutukimo, nesilaiko sveikos gyvensenos taisyklių. Kita priežastis – staigiai tuštėjanti sąskaita. Suprantama, kad dažniau mieste laiką leidžiantys žmonės išleidžia daugiau pinigų, tačiau vienišiai taip pat linkę save apdovanoti brangiomis dovanomis.
Moteris dažniau sau perka drabužius, kosmetiką, vyrai pinigus leidžia technikai ir kitiems maloniems dalykams. Svarbiausias argumentas – silpnėjanti smegenų veikla. Vieno tyrimo metu atskleista, kad santuoka ar rimti santykiai padeda išlaikyti socialinį užimtumą, skatina smegenų neuronus dirbti.