„Verslo angelų fondo I“ atstovaujami verslo angelai ketina atsirinkti ir padėti realizuoti patikusį studentų verslo projektą. Tam bus skirta iki vieno milijono litų. Perspektyvių idėjų verslo angelai ieškos startuojančiame Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) inicijuotame projekte „Septynių jūrų kapitonai“.
Šio projekto metu studentai ir dėstytojai, padedami ekspertų, sieks sukurti perspektyvias idėjas, kruopščiai parengti verslo planus šių idėjų įgyvendinimui, pritraukti finansavimą ir įsteigti įmones. Finaliniame projekto etape verslo atstovai atsirinks patikusią idėją, kurios įgyvendinimui bus skirtas finansavimas.
Pasak „Verslo angelų fondo I“ partnerio, finansininko A. Variakojo, yra paplitusi klaidinga nuomonė, kad pritraukti investicijų naujiems verslams Lietuvoje yra neįmanoma ar labai sudėtinga. „Pinigų yra, tačiau gerų, apgalvotų idėjų trūksta, – teigia A. Variakojis, – reikia dairytis aplink, sekti, ką žmonės daro ir ko nepadaro, ką galima padaryti geriau. Be to, reikia nepamiršti, kad svarbu mokėti idėją ir supakuoti, ir parduoti, ir įtikinti investuotojus. Į studentų projektą verslo angelai gali investuoti ir iki milijono litų, tačiau su sąlyga, kad idėja patiks.“
A.Variakojis taip pat akcentavo, kad nemažai daliai pradedančių jaunų verslininkų nepasiseka net gavus finansavimą, kadangi jauni žmonės būna nepasiruošę, neturi reikalingos patirties.
„Jaunas žmogus turėtų mokytis kurti verslą kartu su praktikais. Jei jis turi gerą idėją, tuomet jam reikėtų bendradarbiauti su verslo atstovu, kuris jau turi vadybinės patirties, – teigia A. Variakojis, – tiesa, Lietuvoje to vis dar prisibijoma. Pasikviesti partnerių ar investuotojų, verslą kurti kartu bijo tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus verslininkai. Tačiau dirbant kartu rezultatas visada gaunasi geresnis, – patirties turintis žmogus gali patarti ne tik ką reikėtų daryti, bet ir ko nedaryti, kad nebūtų prarasti pinigai“.
Viso projekto „Septynių jūrų kapitonai“ metu dalyvius konsultuos ir globos verslo atstovai bei ekspertai. Per 10 mėnesių projekto dalyviai pereis 7 tarpusavyje integruotus verslumo skatinimo etapus. Verslo įgūdžiai bus lavinami, taikant įvairius metodus nestandartinėse erdvėse: keliaujant po Europos miestus, leidžiant laiką vasaros stovyklose, modeliuojant verslą specialiomis programomis ir kt. Pasak A. Variakojo, projektas „Septynių jūrų kapitonai“ įdomus tuo, kad moko jaunimą ne tik generuoti idėjas, bet ir jas įgyvendinti, prisitraukti pinigų ir partnerių.
Projekte dalyvauti gali visų sričių studentai ir dėstytojai, kurie kviečiami pildyti dalyvio anketą iki gegužės 23 dienos oficialiame projekto tinklalapyje www.kapitonai.lt. Dalyvauti projekte bus pakviesta 140 studentų ir apie 20 dėstytojų. Planuojama, kad daugiau nei pusė atrinktų dalyvių bus tiksliųjų mokslų atstovai.
Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos vykdomas projektas „Septynių jūrų kapitonai“ yra finansuojamas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.