• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjo jau beveik visas pirmasis naujų mokslo metų mėnuo. Abiturientai jau po truputėlį jaučia mokytojų spaudimą apie nenumaldomai artėjančius egzaminus. Retas, kuris dar nebūtų pagalvojęs, ką gi norėtų veikti baigęs mokyklą, kur studijuoti, kur gyventi. Šį kartą studentų klausiame, ne kokią studijų programą jie pasirinko, o kur jie gyvena, su kokiais sunkumais susiduria ieškodami būsto, kokios kainos, kokie privalumai ir kokie trūkumai.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, busimieji studentai, spręskite, kurioje šalyje – Lietuvoje, Anglijoje ar Danijoje, bute ar bendrabutyje gyventi geriau.

REKLAMA

Silvija

City of Sunderland, UK

Gyventi bute rinkausi dėl kainos, nes bendrabučių nuoma yra labai panaši arba net brangesnė. Gyvenimas bute irgi turi trūkumų, nes žmonės, kurie gyvena tame pačiame name gali būti nelabai malonūs. Viename bute gyvename šešiese, trys esame lietuviai.

Tinkamą būstą rasti buvo tikrai sunku. Pirmiausia ieškojome pagal kainą, nes norėjosi rasti kuo pigesnį variantą. Tada kilo sunkumų pasirašant kontraktą, nes dauguma nuomotojų sutarties nori visiems mokslo metams. Aš ir mano draugė sutarties norėjome penkiems mėnesiams jei jau būdamos Anglijoje rastume pigesnį butą. Deja, teko pasirašyti dešimties mėnesių sutartį. Galiausiai ieškojome pagal ne tokius svarbius kriterijus, kaip būsto vieta, ar toli nuo universiteto ir kambarių išvaizda. Šiuo metu buto nuoma atsieina apie 730 litų per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Kai atsikrausčiau į naujus namus, nustebau pamačiusi, jog paradinių durų plotis mažesnis. Kai įėjau, pamačiau labai siaurus laiptus, vedančius į antrą aukštą. Visame bute labai aukštos lubos, o tai tikrai nesuteikia jaukumo namams. Na, ir pats namas pasirodė be dvasios, lyg viešbutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol kas čia dar daug darbo su popieriais, todėl rytais, kai atsibundu, suprantu, kad esu ne namie ir dar sunkiai susigaudau.

Nazly

Exeter, Devon, UK

Nors gyventi bendrabutyje Anglijoje yra brangiau, nei keliese nuomotis butą, bendrabutį pasirinkau dėl keleto priežasčių. Visų pirma, arti universitetas, taip pat tai puikus būdas susipažinti su kitais studentais ir, žinoma, norėjau pajusti tikrą studentišką gyvenimą. Bendrabučio kambarį gauti nebuvo sunku, tiesiog užpildžiau online anketą, kur pažymėjau tris bendrabučius, kuriuose norėčiau gyventi, o tada universitetas prioriteto tvarka išrinko, kuriame gyvensiu. Džiaugiuosi, jog bendrabučio kambarys tvarkingas ir gana geros būklės. Kambariai yra vienviečiai su visais patogumais: virtuvę, dušą ir du tualetus dalinuosi dar su keturiomis panelėmis. Anglijoje taip pat būna bendrabučių su įskaičiuotu maitinimu arba tokių, kur virtuvė ir vonios kambarys yra tik tavo, kaip bute, tačiau tokie bendrabučiai brangesni. Per mėnesį aš moku 95 svarus už viską.

REKLAMA

Norintiems išvykti į Angliją ir gyventi bendrabutyje, siūlyčiau pasiruošti daug bendrauti, nes patys anglai atrodo uždaro būdo, todėl tarptautiniams studentams tenka bendrauti tarpusavyje.

Tomas

Odense, Danija

Gyvenamąją vietą man parinko akademija, todėl šiuo metu gyvenu bendrabutyje. Turbūt vienintelis šio bendrabučio trūkumas yra gana tolimas atstumas iki akademijos. Visi kambariai yra vienviečiai. Įėjus į kambarį nustebino tai, kad baldus susirinkti teko pačiam. Danijoje labai populiaru atskiri nameliai, butukai. Tokio tipo namelių čia yra labai daug. Sąskaita už kambario nuomą būna maždaug 2200 DKK. Visiems, ketinantiems gyventi bendrabutyje patariu iš anksto užsirezervuoti kambarį, nes vėliau galite ir nebegauti.

REKLAMA

Edgaras

Horsens, Danija

Pasirinkimą gyventi bute lėmė kaina, nes bendrabučių nuoma yra brangi, o bute yra daug pigiau. Viename bute gyvename keturi lietuviai. Per mėnesį buto nuomai išleidžiu 800 kronų, taip pat 200 kronų už elektrą. Didžiausi gyvenimo bute minusai tai, kad mažas šaldytuvas, sunku dalintis vieną dušą keturiese ir tai, kad buvo įrengta tik virtuvė ir vonia, kiti kambariai buvo be baldų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Butą Danijoje rasti yra išties nelengva. Didžiausias Danijos nekilnojamojo turto internetinis puslapis yra mokamas (170lt./mėn.). Retas kuris nori priimti studentus.  Be to, danai yra keisti. Neseniai girdėjau, kad į dviejų kambarių butą, kuriame galėjo laisvai gyventi keturi studentai, priėmė tik vieną žmogų.

REKLAMA

Visiems, norintiems rasti butą Danijoje, patarčiau nusipirkti poligportal.dk sąskaitą , per facebook ieškotis žmonių, kurie taip pat ieškosi būsto Danijoje.

Greta

Odense, Danija

Nuomotis butą rinkausi todėl, kad kito pasirinkimo praktiškai ir neturėjau. Nuomos ir visų mokesčių kaina yra didelė, tačiau daugiau minusų gyvendama bute kol kas nepastebiu. Būsto nuomai ir mokesčiams per mėnesį išleidžiu apie 850 litų. Susirasti tinkamą butą buvo labai sunku, nes daugelis danų nenori nuomoti studentams ir užsieniečiams, retas kuris teikiasi šnekėti angliškai. Žinoma, labai sunku buvo susirasti būstą už prieinamą kainą.

REKLAMA

Lukas

Vilnius, Lietuva

Bendrabutyje gyvenu todėl, kad ten gyvena mano draugai, taip pat universitetas arti. Kol kas trūksta privatumo, bet, manau, su laiku priprasiu. Už bendrabučio nuomą moku tiek, kiek parašyta sutartyje – 160 litų. Taip pat tam tikra suma būna už sugadintą bendrabučio turtą – maždaug 20 litų. Atvažiavus į bendrabutį manęs niekas nenustebino, nes žinojau kur važiuoju – į šiukšlyną, pilną tarakonų. Tačiau aš jiems tolerantiškas, suprantu, kad jiems gi irgi reikia gyventi ir šeimą išmaitinti. Tačiau daug kas priklauso kuriame kambaryje gyveni. Tarakonus įmanoma išnaikint, o palaikant tvarką jų neatsiranda. Pats gyvenu tvarkingai. Kiekvieną dieną prieš valgant išsiplaunu indus (aišku, jei nebebūna lėkščių arba nebeįmanoma toje pačioje valgyti). O kai baigiasi ir maistas ir pinigai, tada visai liūdna būna ir norisi namo...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Indrė

Kaunas, Lietuva

Rinkausi butą dėl patogumų buityje. Norėjosi asmeninės virtuvės, vonios kambario, galimybės susikurti sau tinkamą atmosferą. Didžiausias gyvenimo bute minusas – mokesčiai už komunalines paslaugas ir brangesnė nuoma, tačiau gyvenimo patogumai visa tai atperka ir yra to verti. Buto nuomai ir komunalinėms paslaugoms per mėnesį išleidžiu apie 300lt.

REKLAMA

Lietuvoje rasti butą nėra labai sudėtinga, tačiau per vieną dieną sunku apžiūrėti daug butų, reikia derintis su nuomotojais. Iškyla tokia problema, jog reikia kas antrą dieną važinėti iš vieno miesto į kitą, vien dėl apžiūros. Radus geresnį variantą dar nereiškia, kad bus įmanoma tokį butą išsinuomoti, nes atsiranda konkurencija. Visa tai išvargina. Svarbiausi kriterijai kai rinkausi butą buvo kokybės ir kainos santykis, saugus gyvenamasis rajonas, patogus susisiekimas viešuoju transportu.

REKLAMA

Naujuose namuose jaučiuosi labai gerai, nes neįsivaizduoju tobulesnių kambariokų. Gyvename kaip šeima ir dėl jų naujame bute galiu jaustis kaip namuose.

Tiems, kas planuoja ieškotis gyvenamosios vietos Kaune, patariu pradėti paieškas kuo anksčiau, būti išrankiems ir nepasisekus nenuleisti rankų.

Avelina Markevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų