• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujojoje Akmenėje gyvenanti, o Šiaulių universitete studijuojanti dailę ir dizainą Raminta Vainutytė įsitikinusi, kad pasirinkta specialybė gali nešti sėkmę tik trykštančiam kūrybingumu. Jai pasitikėjimą stiprina pirmieji kūrybos pripažinimai — laimėjimas piešinių konkurse krepšinio tema.

REKLAMA
REKLAMA

Konkursą pasiūlė tėtis

R. Vainutytė dalyvavo šiemetiniam Europos krepšinio čempionatui skirtame konkurse „Piešiu krepšinį“ ir laimėjo vieną iš pagrindinių prizų.

REKLAMA

Dalyvauti konkurse pasiūlė tėtis, kuris nuo jaunystės žaidžia krepšinį. „Jis paprasčiausiai liepė: “Imi ir nupieši, nes gerai pieši“, — pasakojo Raminta, nors ir pati mėgsta krepšinį, sportą.

R. Vainutytė mano, kad gebėjimą piešti galėjo paveldėti iš tėvų. „Jie abu piešia, tik tėtis — geriau“, — sakė duktė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji mokykloje mėgo dailės pamokas. Jos baigiamos dėstyti dešimtoje klasėje, o moksleivė nenorėjo užmiršti. Todėl pasvarstė: gal vertėtų dairytis su šia sritimi susijusios specialybės. Ėmė lankyti Šiauliuose organizuojamus dizaino pradmenų kursus moksleiviams.

„Visos lankytojos buvo vien abiturientės, kurioms kursai kaip pagalbinė priemonė stojant į aukštąsias mokyklas, todėl girdėjau nuostabą: “Ko tau čia — tik dešimtokei“, — prisimena R. Vainutytė. — Atsakydavau, kad noriu sužinoti, kas yra tas dizainas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsiėmimuose buvo nelengva, o ypač kai dėstytojas bene daugiausiai ją kritikuodavo.

„Būtent tai paskatino stengtis. Įvertinimas už sukurtą dizaino darbą nustebino — aplenkiau abiturientes“, — sakė akmeniškė.

Kitais metais moksleivė Akmenėje gilinosi į meno istoriją.

Darbai — su idėja

Egzaminų sesijoje už dailės egzaminą gavo 191 balą iš 200 galimų.

„Gal vertę sukėlė ne tiek mano kūrinys, kiek sugebėjimas egzamino metu filosofiškai motyvuoti, — savikritiškai mąsto R. Vainutytė. — Aš tiek įsijaučiau, kad egzaminų komisijos pirmininką įtraukiau į pokalbį, prašydama paaiškinti, ką jam reiškia dešimties Dievo įsakymų — būtent jie buvo mano kūrinio tema“.

REKLAMA

Šią temą autorė atskleidė ne piešiniais, o fotografijomis. Nes artėjant egzaminui moksleivė pirmą kartą savo dailės mokytojui parodė savo sukurtas menines nuotraukas. Ir išgirdo pasiūlymą: „Jos “veža“, todėl egzaminui susirask temą ir kurk su fotoaparatu“.

Susižavėjimas fotografija

Studijuodama R. Vainutytė dar labiau susižavėjo fotografijos niuansais. Geriausias demonstruoja internetiniame puslapyje, kur kūrinius pristato ir garsūs fotografai.

REKLAMA

Studijuodama R. Vainutytė rengė ir fotosesijas. Viena jų — su Milane modeliu dirbančia lietuvaite.

R. Vainutytė vertina mąstančius, kūrybingus žmones, mėgsta su jais bendrauti. „Tokių sutinku daug, tad galiu ir pati tobulėti“, — sakė studentė.

Jos neviliojo studijos didmiestyje ar užsienyje. Mano, kad ne aplinka nulemia kūrybiškumą, o jis išryškėja, jei pats žmogus jį turi.

Vytautas Ruškys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų