• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus turizmo informacijos centras (TIC), bendradarbiaudamas su Vilniaus miesto savivaldybe, prastomis gyvenimo sąlygomis bendrabučiuose ir mažomis stipendijomis besiskundžiančius studentus nusprendė nuvežti į Kariotiškių sąvartyną.

REKLAMA
REKLAMA

Akcija skambiu pavadinimu „Studente, pažink ir pamilk miestą, kuriame studijuoji!“ vykdoma jau antrus metus, bet ekskursiją į Kariotiškes nuspręsta organizuoti pirmą kartą.

REKLAMA

Problemas sprendžia Kariotiškėse

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) kreipėsi į Vilniaus merą Juozą Imbrasą, prašydamipadėti spręsti studentų apgyvendinimo, maitinimo ir saviraiškos problemas.

Netrukus po LSAS vizito Vilniaus savivaldybės aplinkos apsaugos skyrius ėmėsi veiksmų: surado rėmėjus, išnuomojo autobusą ir gausiai susirinkusius studentus nuvežė į Kariotiškes. Kad neprašytų per daug.

REKLAMA
REKLAMA

„Akciją organizavo TIC, o mums pasiūlė bendradarbiauti, kad supažindintume studentus su atliekų tvarkymu. Mes mielai sutikome ir džiaugėmės, kad jaunimas domisi tokia problema, todėl gavome rėmėjų lėšas ir suorganizavome transporto priemonę, kad galėtume parodyti, kaip atrodo atliekos“, - entuziastingai pasakojo savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vita Braškienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V.Braškienė apgailestavo dėl vieno: kad ekskursijai skirtas laikas - trys valandos - buvo per trumpas ir studentai negalėjo apžiūrėti visko, ką buvo numatę parodyti organizatoriai.

TIC direktorė Jolanta Beniulienė buvo nuliūdusi dėl kito - kad autobuse buvo vos 30 vietų, o geriau pažinti Vilnių Kariotiškėse norinčių buvo gerokai daugiau.

REKLAMA

Atsiveria ne kiekvienam mirtingajam

Tuo tarpu UAB Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) direktorius Gintaras Čukauskas džiaugėsi studentų susidomėjimu ir aktyvumu. „Buvo atvažiavę per dvidešimt studentų, susipažino, daug klausimų uždavė“, - pasakojo G.Čukauskas.

Tiesa, VAATC direktorius teigė, kad apie jokį atliekų tvarkymą jis nepasakojo - jo tikslas buvo supažindinti su sąvartyno istorija ir eksploatavimu. Studentai ne tik klausėsi istorijų, bet ir pamatė, kaip visa tai atrodo. „Vežėme ir į sąvartyną. O kaipgi - atvažiavo į Kariotiškes ir neparodysime sąvartyno?“ - apie Kariotiškių pasididžiavimą pasakojo G.Čukauskas.

REKLAMA

Jo teigimu, studentai domėjosi, kodėl sąvartyne yra tiek daug nerūšiuotų atliekų ir kam yra įmontuoti judesio davikliai. „Judesio davikliai reikalingi tam, kad pašaliniai žmonės nepatektų į sąvartyną. Jie fiksuoja, kad prie tvoros yra žmogus. Šiame sąvartyne jau metus dirbame, o nė vieno pašalinio nėra“, - kad ateityje čia apsilankyti bus sunku pasakojo VAATC direktorius.

TIC direktorė, paklausta, kaip galima pamilti Vilnių, paklampojus po Kariotiškių šiukšles, atsakė, kad meilė ateina per žinojimą. Žinojimą, kas laukia, jei nesimokysi. Ar žinojimą, kad studentų gyvenimo sąlygos yra puikios, jei jas lyginsime su Kariotiškėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų