Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nustatė, kad kai kuriems politikams žemės sklypai buvo suteikti pažeidžiant įstatymus, tačiau nė vienas politikas pats nėra pažeidęs žemės reformą reglamentuojančių įstatymų.
Tai antradienį žurnalistams sakė STT vadovas Valentinas Junokas, palikęs Seimo pirmininko sekretoriate politikų, kuriems sklypai suteikti neteisėtai, pavardes.
"Nebuvo nustatyta, kad asmeniškai politikai - vyriausybių ar Seimo nariai - būtų pažeidę žemės reformą reglamentuojančius įstatymus. Nustatyti atvejai, kada žemės reformą reglamentuojančius įstatymus pažeidė specialistai, atsakingi už tų įstatymų vykdymą", - sakė žurnalistams V. Junokas.
BNS žiniomis, šiame asmenų, kuriems sklypai buvo suteikti neteisėtai, yra ir kelių dabartinės kadencijos Seimo narių pavardės, tačiau STT vadovas žurnalistams jų neatskleidė.
"Informacija apie pažeidimus yra pateikta apskričių viršininkams. Dar šiandien (antradienį - BNS) informacija bus pateikta Generalinei prokuratūrai dėl galbūt atskirais atvejais kreipimosi į teismą civiline tvarka, kad apskričių viršininkai arba teismai naikintų atskirus apskričių viršininkų sprendimus dėl žemės sklypų skyrimo", - sakė V. Junokas.
Pati STT, pasak V. Junoko, pradėjo tris ikiteisminius tyrimus dėl šiurkščių žemės reformos įstatymų pažeidimų.
STT pateikto sąrašo žurnalistams nekomentavo ir Seimo pirmininkas.
Anksčiau jis yra prašęs STT vadovo iki kovo 10 dienos pateikti jam konkrečias parlamentarų, kurie neteisėtai įgijo sklypus, pavardes, nes V. Junoko užuominos apie Seime esančius žemgrobius meta "įtarimų skraistę" ant visų parlamentarų.
Seimo pirmininkas ir parlamentinės opozicijos atstovai pagrasino svarstyti V. Junoko atsakomybės klausimą, jeigu STT laiku nepateiks informacijos.
Prieš mėnesį V. Junokas Seimo pirmininkui pateikė 45 esamos ir 45 buvusio Seimo kadencijos parlamentarų, kurių žemės įsigijimo aplinkybės yra tirtinos, pavardes, tačiau neleido jų viešinti, kol nebaigtas tyrimas.
Pernai Seimas pavedė STT ištirti 1996-2000 ir 2000-2004 metų kadencijų parlamentarų bei buvusių ir esamų vyriausybių narių žemės įsigijimo teisėtumą.
STT duomenimis, minėtų kadencijų Seimo nariai ir 6-12-osios vyriausybių nariai bei jų artimieji susigrąžino nuosavybės teises į 1928 žemės sklypus, iš jų abejonių kyla dėl 369 sklypų, kuriuos įsigijo buvę ir esami parlamentarai, bei dėl 104 sklypų, kuriuos įsigijo buvę ir esami ministrai bei šių politikų artimieji.
STT turimą medžiagą apie žemės sklypų įsigijimo teisėtumą paprašė pateikti ir prezidentas Rolandas Paksas, kuriam Seime yra pradėtas apkaltos procesas.BNS