Pastarąjį kartą šalies politikai šį klausimą aptarė prieš savaitę. Antrojo susitikimo išvakarėse žurnalistams G. Landsbergis teigė besitikintis „konstruktyvumo ir išsisprendimo“.
Diplomatijos vadovas šią savaitę buvo susitikęs su konsultacijoms iškviestu ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje Eitvydu Bajarūnu, tačiau ar diplomatas galėtų grįžti dirbti į ambasadą Londone, nekomentavo. Tai ministras ketina padaryti po susitikimo su prezidentu.
Prezidentūrai ir Užsienio reikalų ministerijai nesutariant dėl ambasadorių, šiuo metu įšaldytas iš viso 13 Lietuvos atstovų skyrimas, tarp jų – ir Lenkijoje.
Po praėjusią savaitę vykusio susitikimo su G. Landsbergiu prezidentas teigė, kad skirta laiko „šiek tiek pagalvoti ties labai konkrečiomis kandidatūromis“.
Institucijų nuomonės anksčiau išsiskyrė dėl E. Bajarūno ir ambasadoriaus NATO Deivido Matulionio galimybės tęsti darbus dar vienus metus.
Kaip anksčiau pranešė ministro atstovė, G. Landsbergio ir G. Nausėdos susitikimo metu ketinama pratęsti bendrų sprendimų paieškas dėl ambasados Londone tolesnės veiklos ir „kitų kompleksinių Lietuvos diplomatinio korpuso paskyrimų“.
Užsienio reikalų ministras ragina E. Bajarūną atsistatydinti nuo pernai po ambasados darbuotojų kaltinimų mobingu ir vidinio tyrimo, kurio metu nustatyta pažeidimų.
Ministerija diplomato atžvilgiu taip pat atlieka tarnybinio nusižengimo tyrimo procedūras po šiam nepalankios Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvados.
Sausį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija konstatavo, kad G. Nausėdos ir E. Bajarūno apsilankymas miuzikle „Operos fantomas“ Londone pernai pavasarį buvo privataus pobūdžio, bet už jį sumokėta ambasados lėšomis. Nustatyta, kad abu pareigūnai pažeidė įstatymą, bet jie to nepripažįsta, o E. Bajarūnas svarsto sprendimą skųsti teismui.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!