Prieš menkas pieno supirkimo kainas protestuojantys ūkininkai Europoje ėmė juo laistyti laukus. Streiką šią savaitę pradėjo vokiečiai.
Lietuvos ūkininkai birželį planuoja akciją. Jie žada prie prekybos centrų praeiviams nemokamai dalyti pieną, nes esą iš perdirbėjų už jį vis tiek sulaukia beveik nieko neverto užmokesčio.
Tuo metu vokiečių, austrų, prancūzų, šveicarų ir olandų ūkininkai jau ėmė veikti, rašo „EUobserver“.
Maištas prasidėjo Vokietijoje antradienį – visoje šalyje karvių augintojai pieną laistė laukuose ar girdė veršiukams. Šitaip protestuota prieš pieno produktų prekybininkus.
Ūkininkus vienijanti asociacija, kuri tvirtina, kad proteste dalyvauja 95 proc. jos narių, prognozuoja, jog dėl tokių veiksmų netrukus ims tuštėti parduotuvių lentynos.
Pranešama, kad trūkumo pabūgę Vokietijos vartotojai dar padidino paklausą.
Kolegas iš Vokietijos palaiko ir kitų šalių ūkininkai. Austrų sąjunga pakvietė ūkininkus tiekimą pieninėms sumažinti perpus. Šveicarai dalį pieno taip pat panaudojo laukų „trąšoms“.
„Jei ūkininkai neapsigins dabar, tai kada?“, – žiniasklaidai kalbėjo Šveicarijos ūkininkus vienijančios asociacijos vadovas Martinas Haabas.
Prancūzai savo ruožtu žada pasinaudoti traktoriais, kad užblokuotų perdirbimo fabrikus, kurie ketina dalį gaminių pasiųsti į Vokietiją.
Ūkininkai reikalauja, kad vietoje 28-34 eurocentų, kuriuos dabar gauna už pieno litrą, jiems būtų mokami 43 eurocentai.
Skaičių pieno gamintojai motyvuoja tuo, jog veiklos sąnaudos per pastaruosius šešis mėnesius išaugo apie 8 proc., o kaina, kuri jiems mokama už pieną, per tą patį laikotarpį sumenko 30 proc.