Pašnekovė Gerda Žigienė pastaruosius trejus metus vadovavo Lietuvos finansų rinkų institutui. Jos teigimu, įgyta patirtis ir glaudus bendradarbiavimas su vietos bei tarptautinėmis finansų institucijomis padėjo suformuoti pageidautino ateities absolvento profilį, kuris tikrai atitinka finansinių institucijų poreikius ir lūkesčius.
Kuo studentams naudinga finansų ir rinkų laboratorija „Bloomberg“?
Profesorė Gerda Žigienė pastebi, kad informacinę platformą „Bloomberg Professional“ naudoja daugiau nei 320 tūkst. verslo lyderių ir finansų profesionalų visame pasaulyje. Ji laikoma geriausiu pasaulyje finansų ir verslo institucijoms sukurtu produktu.
,,Laboratorija įrengta III EVF fakulteto aukšte – už stiklinės sienos rikiuojasi keliasdešimt „Bloomberg“ terminalų, kurie duomenis apie finansų rinkas teikia kiaurą parą ir atspindi realią pasaulio finansų situaciją konkrečiu laiku. Nuolat atsinaujinanti informacija pateikiama ir per projektorius, sienas puošia pasaulio finansų sostinių laiką rodantys laikrodžiai. Ši laboratorija naudojama paskaitų, pratybų metu, taip įgalinant studentus dirbti su pažangiausiomis pasaulio finansinių duomenų valdymo platformomis. Analogiški terminalai yra įrengti didžiausiose šalies ir pasaulio finansų institucijose, tad po šių studijų absolventai yra susipažinę su šiuolaikinėmis technologijų taikymo galimybėmis ir būtent dėl šių patirčių jie įgyja konkurencinį pranašumą darbo rinkoje,“ – teigia pašnekovė.
Finansų studijų perspektyvos
Profesorės Gerdos Žigienės nuomone finansų žinios visada pravers: ,,Net jei baigę studijas absolventai pasirinks ne finansų specialisto, o kitą specialybę, jo finansų valdymo žinios galės būti pritaikytos ir atnešti papildomą pridėtinę vertę kuriant verslą, organizuojant kultūrinius projektus ar dirbant valstybinėse Lietuvos ar ES institucijose. Juk finansų žinių taikymo spektras yra neribotas.
Taip pat, Finansų specialistai bus reikalingi visuomet – jokie asmeniniai, verslo ar valstybėje vykstantys procesai neapsieina be finansų valdymo žinių. KTU finansų krypties programose (tiek bakalauro, tiek magistro lygmenyje) vystomos trijų krypčių kompetencijos – apskaitos ir finansinių ataskaitų vertinimo, įmonės finansų valdymo bei finansų rinkų ir investavimo. Todėl absolventai įgauna platų spektrą tolesnių galimybių darbo rinkoje – nuo finansų direktoriaus iki investicinės bankininkystės specialisto.“
Studentai teikė pasiūlymus „Swedbank“
Patys studentai labiausiai vertina praktines žinias bei patirtis įgyjamas universitete, kurios vėliau suteikia galimybę lengviau rasti darbą bei būti garantuotai paklausiam darbo rinkoje. KTU tokių žinių galima įgyti dalyvaujant tarpkryptiniuose, tarpdisciplininiuose projektuose su verslo įmonėmis. Vienas tokių pavyzdžių yra sėkmės susilaukęs konkursas „Banko padalinys jaunimui“.
,,Tai skirtingų studijų krypčių ir programų studentus bendram darbui suvienijęs projektas. Jo metu KTU Ekonomikos ir verslo (EVF) bei KTU Mechanikos ir dizaino fakulteto (MIDF) studentai, susibūrę į penkias komandas, generavo idėjas ir teikė pasiūlymus, kaip turėtų atrodyti idealus banko „Swedbank“ padalinys, skirtas jaunimui. Konkurso nugalėtojams buvo skirta ir piniginė premija.
Be to, studijų programos komitete aktyviai dalyvauja socialiniai partneriai, o ateinančiais metais turėsime konkrečių kvietimų praktikai į finansines institucijas tiek Lietuvoje tiek užsienyje. Be praktikų, studijų metu fakultete vykdomi įvairūs projektai, kur modeliuojamos verslo situacijos bei vykdomi studentų grupių konkursai. Paskaitas skaityti nuolat kviečiami verslo įmonių atstovai. Dviejų didžiausių šalies komercinių bankų profesionalai dalinsis savo praktine patirtimi Bloomberg vesdami praktines paskaitas laboratorijoje,“ – pasakoja KTU Finansų studijų programų vadovė.