Kauno technologijos universiteto (KTU) Gynybos technologijų institutas ir Lietuvos kariuomenė numato bendradarbiauti stiprindamos Lietuvos gynybą ir nacionalinį saugumą. Viena iš šio tikslo įgyvendinimo priemonių universitete bus naujos mokomosios įrangos Lietuvos kariuomenės sausumos ir oro gynybos pajėgoms kūrimas, tyrimai ir įdiegimas.
Tai numatyta bendradarbiavimo sutartyje, kurią po ne vienus metus trukusios partnerystės pasirašė abiejų šalių atstovai. Sutartis suteiks dar daugiau galimybių KTU Gynybos technologijų instituto mokslininkams naudotis Lietuvos kariuomenės infrastruktūra, reikalinga atliekant mokslinius eksperimentus ir sukurtos įrangos bandymus. Lietuvos kariuomenė bus aprūpinta nauja, šiuolaikine ir efektyvia mokomąja bei kita įranga.
Kaip teigė KTU Gynybos technologijų instituto direktorius prof. Algimantas Fedaravičius, įvairiems moksliniams tikslams ir iki šiol buvo naudojamasi Lietuvos kariuomenės poligonais bei kita infrastruktūra. Pasirašyta sutartis leis abiem organizacijom praplėsti bendradarbiavimo sritis - rengti bei vykdyti bendrus projektus, diegti krašto apsaugos sistemoje universitete sukurtus įrengimus ir technologijas. Instituto specialistai mokslo tyrimų, studijų ir kvalifikacijos kėlimo tikslais galės naudotis Lietuvos kariuomenės pajėgumo elementais (doktrina, organizacija, sistemomis, aprūpinimu, personalu, infrastruktūra).
Lietuvos kariuomenė galės naudotis KTU Gynybos technologijų instituto inžineriniais darbais ir mokslo tyrimų rezultatais, o kariuomenės profesinės karo tarnybos kariai turės galimybę tobulinti žinias KTU.
Nors abi organizacijos dirbo kartu ne vienus metus, savo partnerystę įteisinti formaliai paskatino ir KTU Gynybos ir technologijų instituto 2012 m. laimėtas Valstybės aukštųjų technologijų projektas „Mokomosios raketinės įrangos kūrimas, tyrimas, įdiegimas ir komercializavimas“. Kauno technologijos universiteto paskelbtame pranešime dar primenama, jog Kauno technologijos universitetas aktyviai talkina ir nanopalydovo „Lituanica“ kūrėjams.