Lietuvos mokyklose pradedama įgyvendinti neformaliojo vaikų ugdymo programa, patraukliomis formomis skatinanti mokinių pilietiškumą, kūrybiškumą, tautiškumą, stiprinanti mokyklos ir jaunimo organizacijų ryšius. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kartu su Ateitininkų federacija, Lietuvos skautija pradeda vykdyti programą „Asociacijų bendradarbiavimo su mokyklomis stiprinimas, ugdant jaunų asmenų pilietiškumą ir tautiškumą“.
Ši programa – Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuoto projekto TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse“) dalis. Švietimo mainų paramos fondas su LiJOT jau pasirašė sutartį dėl programos įgyvendinimo.
Šios programos tikslinė grupė yra mokiniai nuo 6 iki 18 metų iš 128 Lietuvos mokyklų. Iš viso programoje dalyvaus 4200 mokinių. Daugiau nei 1300 iš jų – iš kaimų.
„Programa išskirtinė tuo, kad joje dalyvaus skirtingo amžiaus vaikai ir jaunimas – nuo pirmokų iki abiturientų. Jiems bus taikomi skirtingi metodai ir ugdymo priemonės, skirtingo pobūdžio motyvacijos sistemos. Programoje taip pat dalyvaus mokytojai, kurie dirba neformalaus ugdymo srityje ir yra jaunimo asociacijų nariai“, – apie programą pasakoja LiJOT atstovė Rimantė Ribačiauskaitė.
Vaikai ir jaunimas organizuos ir dalyvaus įvairių valstybei svarbių datų minėjime, rengs diskusijas, susitikimus patriotiškumo ir pilietiškumo temomis, organizuos ekskursijas į svarbias ir atmintinas vietas, dalyvaus teminėse stovyklose, kuriose mokysis pažinti šalies gamtinį, istorinį ir tautinį paveldą, vyks žygiai, strateginiai žaidimai.
Šio projekto rezultatai – bus parengtas pavyzdinis asociacijų ir mokyklų partnerystės modelis, gerosios patirties pavyzdžių rinkinys, sukurti ilgalaikio pilietinio ir tautinio vaikų ir jaunimo ugdymo metodai.
Projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse“) inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija, administruoja Švietimo mainų paramos fondas, finansuoja Europos socialinis fondas ir Lietuvos valstybė.