Nors prezidentė neigia, kad saugumas objektuose, kuriems susprogus nuo žemės paviršiaus galėtų būti nuplautas visas Kaunas, stiprinamas dėl aštrėjančios geopolitinės situacijos, gynybos specialistai perspėja, kad galimi pavojai realūs.
Praėjusiais metais Kruonyje policijos pareigūnai atliko pratybas, kurių metu buvo imituojamas elektrinės užgrobimas. Po jų paaiškėjo, kad apsauga išties su spragomis. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas sako, jog privaloma didinti ne tik objektus saugančių asmenų skaičių, bet ir įdiegti kitas prevencines priemones.
Teroristinio ar karinio išpuolio metu pažeidus užtvanką, į aplinką išsilietų tūkstančiai tonų Nemuno vandens. Pavojus tuomet grėstų šimtams tūkstančių Kauno ir jo apylinkių gyventojų. Tiesa, taip lengvai pažeisti objekto nepavyktų. Pasak neoficialių tyrimų, sunaikinti užtvanką prireiktų branduolinio ginklo. Artūras Paulauskas teigia, kad tokio tikslo priešas greičiausiai ir neturėtų. Pagrindinė užduotis – perimti elektrinių valdymą.
Vyriausybė nusprendė stiprinti ir Seimo viešbučio, kuriame gyvena parlamentarai, apsaugą. Nors anksčiau VRM siūlė šį pastatą apskritai išbraukti iš policijos saugomų objektų ir atiduoti privačioms saugos bendrovėms, parlamentarai su tuo griežtai nesutiko.