Spintos reviziją atlieka reguliariai
Pokalbiui pasisukus apie nebenešiojamus rūbus, Ieva atvirauja, kad jau ilgai naudojasi „Vinted“ paslaugomis ir tinkamų drabužių niekada neišmeta, o verčiau juos parduoda arba atiduoda.
„Vieną ar du kartus per metus padarau drabužių išpardavimą „Vinted“. Dažniausiai tokias spintos revizijas atlieku keičiantis sezonams, kai spintą reikia atlaisvinti ir paruošti naujam sezonui. „Vinted“ platforma naudojuosi jau labai ilgai – apie 10 metų,“ – pasakoja žinoma stilistė.
Auksinė taisyklė
Ieva pasakoja, kad stengiasi būti atsakinga vartotoja ir naujus daiktus įsigyja laikydamasi vienos paprastos taisyklės.
„Jau kurį laiką vadovaujuosi tokia taisykle: jei noriu įsigyti kažkokį naują rūbą, tai pirmiausia turiu parduoti tai, kas man nebereikalinga. Tokiu būdu spintoje atsiranda daugiau vietos, o piniginėje – pinigų. Tikrai žinau, kad yra merginų, kurios spintoje rūbus gali kaupti, kad ir 10 metų. Na, aš taip negaliu – daugybės nereikalingų daiktų turėjimas man kelia įtampą, todėl stengiuosi palaikyti tvarką. Kam laikyti rūbą, kurio aš nenešioju? Juk kitas žmogus nusipirkęs jį per „Vinted“ pažiūrės į tą apdarą kaip į visai naują ir priderins jį visai kitaip nei aš,“ – šypsosi pašnekovė.
Drabužių pardavimą „Vinted“ stilistei palengvina nuolatinės pirkėjos, kurios jos drabužius įsigyja reguliariai. „Kadangi „Vinted“ savo nebedėvimus drabužius parduodu jau kuris laikas, tai turiu tokių nuolatinių pirkėjų, kurios yra panašaus sudėjimo, kaip aš, joms patinka mano stilius ir jos nuolat perka mano parduodamus rūbus,“ – pasakoja I. Swan.
Svarbu pratęsti nebenešiojamų drabužių gyvenimą
Apie atsakingą vartojimą kalbama vis garsiau ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Nuomonės formuotoja, stilistė I. Swan pasakoja, kad tvarumo idėjos jai taip pat nesvetimos.
„Tvarus ir atsakingas vartojimas man yra artimas dalykas. Manau, kad daugelis žmonių tikrai galėtų vartoti atsakingiau, parduoti nebenešiojamus rūbus ir, žinoma, apsipirkti „Vinted“, ir taip pratęsti drabužių gyvenimą. Pirkti drabužių iš antrų rankų nevengiu ir pati, nes kodėl gi ne? Jei galima gerą daiktą nusipirkti pigiau, tai kodėl neišnaudoti tokios progos? Man atrodo, kad drabužių gyvenimo pratęsimo idėja yra labai graži,“ – mintimis dalijasi žinoma moteris.
Stilistė džiaugiasi, kad Lietuvoje sąmoningą apsipirkimą praktikuoja vis daugiau žmonių. „Man atrodo, kad atsakingo vartojimo klausimu lietuviai tampa vis atsakingesni. Pastebėjau, kad šiuo klausimu atsiranda vis daugiau švietimo, informacijos ir žmonės tuo naudojasi, palaipsniui priima vis atsakingesnius sprendimus. Apskritai, mes skiriamės nuo, pavyzdžiui, Amerikos, kur vartojimas yra tikrai labai neatsakingas,“ – sako I. Swan.