Gintaras yra neatsiejama Baltijos jūros dalis. Nuo amžių glūdumos gintaro grožis ir mistika žadino žmonijos vaizduotę, gintarą pažinusios tautos daugelį amžių spėliojo, kas gi yra toji saulėtoji gamtos dovana ir kūrė apie jos atsiradimą įvairius padavimus bei mitus, kuriuose gintarui buvo priskiriama dieviška kilmė.
Gintaras nuo seno žinomas kaip natūralus vaistas, susidarantis iš vienos vertingiausių gamtos dovanų. Unikali gintaro sudėtis skleidžia teigiamą energiją, šalina įtampą, harmonizuoja bei sukuria pusiausvyrą.
Vandenyje esantis nepoliruotas gintaras išskiria gintaro rūgštį. Gintaro rūgštis pasižyminti ypač naudingomis savybėmis, tokiomis kaip organizmo stimuliavimas ir stiprinimas, toksinų šalinimas bei medžiagų apykaitos gerinimas. Gintaro arbatos skonis labai švelnus, subtilus, turintis pušies, medžio prieskonį.
Gydomosios gintaro savybės
Sveikatos centro „Energetikas“ komercijos direktorė Gintautė Matulevičiūtė sako, kad gintaras yra puikus antiseptikas (stabdantis bakterijų augimą), gydantis ir nuo skydliaukės sutrikimų.
„Nepoliruoto gintaro papuošalus ant kaklo patartina nešioti žmonėms, kuriuos vargina skydliaukės sutrikimai, kurie dažnai serga bronchitu, angina. Kadangi gintaras yra antiseptikas, labai populiaru dėti jo apyrankes ar karolius mažiems vaikams, tačiau gintaras turi būti nepoliruotas – taip geriau pasisavinamos jo gydomosios savybės“, – teigia G. Matulevičiūtė.
Pašnekovė sako, kad gintaras naudojamas ir tada, kai skauda sąnarius ar nugarą – tuomet reikia trintis gintaru. Jame esantys fosiliniai sakai šildo kūną, o ligų simptomai traukiasi.
Šias gydomąsias gintaro savybes, kalba G. Matulevičiūtė, žinojo jau mūsų senoliai ir jos perduodamos iš kartos į kartą, tačiau dar tikrai ne visi lietuviai žino, kaip dar galima naudoti gintarą:
„Lietuviai esminius dalykus apie gintarą žino, bet yra ir kitų dalykų, kuriuos jie galėtų atlikti namuose, tačiau to nedaro – pavyzdžiui, gerti gintarinį vandenį. Tai nesunku paruošti – nepoliruotas gintaras užpilamas vandeniu, palaikomas tam tikrą laiką, ir tas vanduo geriamas. Taip pat galima gerti ir gintarines arbatas – jos ramina, valo organizmą“, – kalbėjo pašnekovė.
Unikalios gintaro procedūros
G. Matulevičiūtė sako, kad SPA „Amber Palace“ meistrai sukūrė unikalias gintaro procedūras eko SPA komplekse savo svečiams: nuo viso kūno šveitimo gintaru iki masažais gintaro masažuokliu.
Gintaras, sako pašnekovė, yra ir puiki grožio priemonė – juo galima šveisti odą, daryti įvairius įvyniojimus ir masažus – šias procedūras, teigia ji, žmonės dažnai renkasi SPA „Amber Palace“.
„Baltijos jūros gintarą plačiai taikome mūsų SPA centre. Čia atliekame šveitimus, nes gintaras labai gerai nušveičia kūną. Kadangi gintaras yra natūralus produktas, jis yra švelnus, negadina ir nebraižo odos, bet puikiai pašalina negyvas odos ląsteles, paskatina epidermio remineralizavimą, jų veikimas pagerina ląstelių regeneravimą ir sustiprina kitų kūno priežiūros procedūrų poveikį“, – teigia G. Matulevičiūtė.
Jaunystės eliksyras
Specialistė sako, kad gintaras taip pat puikiai padeda veido odai atgauti švytėjimą ir skaistumą taikant ledo terapiją:
„Atliekame įvairius įvyniojimus su gintaru ir šiuo metu labai populiarią procedūrą – ledo terapiją veidui. Jos metu ledo kubeliais su gintaro dulkėmis masažuojama veido oda. Ši procedūra labai efektyvi – visa veido oda atsigauna, atjaunėja, tampa skaistesnė“, – teigia G. Matulevičiūtė.
Pasak jos, gydomosios gintaro savybės nėra tik tušti žodžiai – „Energetiko“ klientai tai patvirtina dėkodami ir teigdami, kad po gintarų procedūrų, kurių SPA „Amber Palace“ yra per 50, pasijautė geriau.
G. Matulevičiūtė sako, kad žmonės domisi ekologija, lietuviškomis tradicijomis, todėl procedūros su gintaru darosi vis populiaresnės. Žmonės, teigia pašnekovė, noriai jas renkasi – lygiai taip pat, kaip ir procedūras su ekologiškomis lietuviškomis tradicinėmis žolelėmis. Iš viso SPA „Amber Palace“ siūlo daugiau kaip 150 SPA procedūrų.